Rekordowy przemyt papierosów zatrzymany na wschodniej granicy (foto)

null

Celnicy ujawnili próbę przemytu prawie 200 tys. paczek papierosów. Jest to największy przechwycony przemyt w tym roku.

Do próby przemytu doszło w Oddziale Celnym w Kowalewie k. Terespola. Funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu przejścia granicznego w Terespolu dokonywali kontroli wagonów, w których zgodnie z dokumentami znajdowały się drewniane odpady. Jeden z celników nabrał podejrzeń, co do rzeczywistej zawartości dwóch wagonów i skierował je do kontroli szczegółowej. Po zdjęciu warstwy drewnianych wiórów okazało się, że przeczucie nie zawiodło funkcjonariusza, gdyż oczom celników ukazały się kartony wypełnione papierosami.

Jak oszacowali funkcjonariusze, mogło być ukrytych około 80 tysięcy paczek papierosów. Przez ponad dobę trwało rozładowywanie obu wagonów i skrupulatne liczenie wyrobów tytoniowych. Na koniec okazało się, że jest ich ponad dwa razy więcej niż wcześniej sądzono. Jak policzyli celnicy, łącznie próbowano przemycić 198.090 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej dwóch milionów złotych. Jak wyjaśnia Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej -Jest to największa w tym roku jednorazowa próba przemytu papierosów na odcinku granicy w województwie lubelskim.

-Poprzedni duży przemyt został wykryty w tym miejscu w sierpniu w ładunku drewna, gdzie funkcjonariusze znaleźli blisko 72 tys. paczek papierosów. W sierpniu na przejściu drogowym z Ukrainą w Dorohusku celnicy udaremnili z kolei przemyt ponad 102 tys. paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych, które ukryto w specjalnie przygotowanych elementach drewnianych konstrukcji ogrodzeniowych- dodaje Czajka.
null
null
(fot. Izba celna Biała Podlaska)
2013-10-03 18:07:22