Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

70 zdjęć najlepszych fotografów przyrodniczych z całego świata do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym

Już od wtorku w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, będzie można oglądać fascynującą wystawę „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Na ekspozycji zobaczymy 70 zdjęć, wybranych w jednym z najbardziej cenionych wydarzeń fotograficznych na świecie, czyli Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-2020.

Wildlife Photographer of the Year to coroczny konkurs fotograficzny organizowany przez brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej od 1965 roku. Dzisiaj jest to najbardziej cenione i największe w świecie wydarzenie w zakresie fotografii Natury, dostępne zarówno dla zawodowców jak i amatorów, dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Dziś na konkurs wpływa 40-50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Jego renomę podkreśla podróżująca międzynarodowa wystawa, którą co roku odwiedzają miliony osób na całym świecie.

– Oprócz niezwykłych wartości artystycznych, wystawa niesie ze sobą również walor edukacyjny. Z jednej strony pokazuje nam niezwykłe piękno i różnorodność życia na Ziemi. Z drugiej prowokuje pytania nad oddziaływaniem człowieka na przyrodę i jego rolą w ochronie tego co naturalne i dzikie. Tym bardziej zapraszamy do jej obejrzenia najmłodszych widzów – mówi Izabela Andryszczyk, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Jak podkreślają sami organizatorzy wystawy, zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata natury. Ukazują artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii oraz naturalne piękno przyrody, uchwycone w momencie jej wspaniałości. Wystawa w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

***
Fotografia dzikiej przyrody
Wernisaż wystawy: 23 kwietnia 2024 roku | wtorek | godz. 10:00
Muzeum Przyrodnicze – Oddział MNKD | ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny
Wystawa dostępna dla zwiedzających do 16 czerwca br.

70 zdjęć najlepszych fotografów przyrodniczych z całego świata do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym

fot. mat. prasowe organizatora

Jeden komentarz

  1. No nie wiem czy to taka atrakcja dla pryszczatych.Oni już nie takich dziwów naoglądali się w internecie.I jak znam życie,fotki zostana okraszone eko propagandą,na bo trzeba młodym we łbach namieszać żeby w przyszłości zerowac na ich portfelach

Dodaj komentarz