To już prawie pewne. Litewski właściciel sieci Aldik przejmie sklepy Stokrotka

50

Dzisiaj podpisana została umowa pomiędzy spółką Emperia Holding a właścicielem sieci sklepów Aldik. Oznacza to przejęcie przez litewskiego inwestora sieci sklepów Stokrotka. Zgodę musi jeszcze wydać UOKiK.

 

W zawartej w czwartek umowie inwestycyjnej Maxima Grupe zobowiązała się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100% akcji Emperii Holding. Ich cena została ustalona na 100 zł za sztukę. Jak informuje Emperia, litewski inwestor został wybrany w drodze otwartego i konkurencyjnego procesu. Zarząd spółki uważa, że ustalone warunki transakcji są atrakcyjne dla akcjonariuszy. Jednocześnie podkreślono, że wejście do spółki nowego inwestora umożliwi jej bardziej dynamiczny rozwój. Tym samym zakończono proces wyboru inwestora strategicznego dla spółki, który został rozpoczęty przed sześcioma miesiącami.

Przeprowadzenie transakcji popierają założyciele sklepów Stokrotka, czyli Artur Kawa oraz Jarosław Wawerski. W połowie 1990 roku z ich inicjatywy powstała hurtownia artykułów spożywczych Eldorado. Sześć lat później w Łęcznej otworzyli swój pierwszy supermarket, wtedy nazywał się Eden. W tamtych latach, kiedy zachodnie sieci handlowe dopiero wchodziły do Polski, ten format sklepów stawał się bardzo popularny. Dlatego tez szybko zaczęły powstawać kolejne sklepy, już pod nazwą Stokrotka. Obaj członkowie Rady Nadzorczej uważają, że zawarcie i realizacja umowy będzie atrakcyjne dla akcjonariuszy.

Dzięki nowemu inwestorowi Stokrotka będzie mogła rozwijać się jeszcze szybciej nie tylko przez wzrost organiczny, ale również przez fuzje i przejęcia, a także będzie konsekwentnie realizowała strategię w oparciu o obecnie funkcjonujące formaty. Teraz na sfinalizowanie transakcji musi wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

(fot. lublin112)
2017-11-23 22:55:50