Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

To już prawie pewne. Litewski właściciel sieci Aldik przejmie sklepy Stokrotka

Dzisiaj podpisana została umowa pomiędzy spółką Emperia Holding a właścicielem sieci sklepów Aldik. Oznacza to przejęcie przez litewskiego inwestora sieci sklepów Stokrotka. Zgodę musi jeszcze wydać UOKiK.

36 komentarzy

 1. Gratuluję pracownikom Stokrotki. Z deszczu pod rynnę…

 2. to były ostatnie polskie sklepy…

  • Nie ostatnie. A poza tym emporia holding na pewno zaraz coś następnego otworzy. Mieli Eldorado i też sprzedali a dalej firma ma się dobrze.

   • Emperia w całości ma zostać przejęta przez Maximę. Po zakończeniu transakcji Emperia zniknie z warszawskiej Giełdy. Nie bedzie już nic do odbudowywania – wszystko bedzie w rekach Litwinów, a konkretnie Nerijusa Numaviciusa – najbogatszego człowieka na Litwie, właścieciela Maximy.

  • Społem czyje jest?

 3. Super, juz nie bedzie w Polsce polskich sklepow…

  • No i dobrze, jak Polaki tępaki.
   Nie potrafili utrzymać się na rynku jako WSS, LSS, „Społem”, zaprzepaścili i szanse i majatek, a teraz stękaja bo obcy potrafią, a Polacy niekoniecznie.

   • Polacy też potrafiliby, tylko im się nie chce. Doskonałym przykładem takiego niechcenia, braku patriotyzmu gospodarczego ale także braku odpowiedzialności za ludzi, którzy włączyli się w zbudowanie Emperii są jej właściciele. Bez tej całej rzeszy pracowników w przeważającej mierze nędznie opłacanych – nie osiągnęliby nic. Kilka lat temu Emperia sprzedała Tradis, Na tej transakcji właściciele zbili spory kapitał, który pozwolił im urządzić się do końca życia bez potrzeby pracy. Można by rzec : właściciele – ich prawo. Dorobili się – mogą teraz korzystać z tego, czego się dorobili. Oddali jednak Emperię w zarząd ludziom nieodpowiedzialnym, myślącym krótkowzrocznie, mającym na celu przede wszystkim swoje prywatne interesy – szybko się wzbogacić, dorobić się dużych majątków. Wszystko kosztem pracowników, których mieli za nic, którym płacili za ich ciężką pracę najmniej jak tylko się dało. Takie nowoczesne niewolnictwo. Ci pseudobisnesmeni doprowadzili do konieczności „doinwestowania” firmy, czyli w konsekwencji do jej sprzedaży. Skorzysta na tym Litwa – podatki będą płacone na Litwie.

 4. W aldiku płace zmniejszyli, pozwalniali sporo Polaków, aby mogli wejść na ich miejsce litwini. Ciekawe czy to samo będą robić ze stokrotką…

  • Pozwalniali i zmniejszyli płace, a potem zostali wykupieni. Mylisz kolejność i fakty. Gdyby nie wykupili aldika to by upadł, a tak jakoś ocalał chcociaż na mniejszą skalę

 5. czyli sprzedają dalej jak za PO

  • czas się leczyć- nie zwlekaj

  • „Sprzedają”… Sprzedaje właściciel. Gdybyś ty był właścicielem firmy, którą można sprzedać i na tym coś zarobić, też być może byś to zrobił – zwykły handel. Handel istniał, istnieje i będzie istniał.

  • Sprzedają – ale prywatni właściciele, do których rząd nie ma nic. Jedynie UOKiK może np. nie wydać zgody – ale powodów nie ma, więc z pewnością wyda. Emperia nie jest spółką państwową jak np. LOT , czy kiedyś Telekomunikacja Polska.

 6. Stokrotka jest i powinna zostać POLSKA !!! Wszystko wyprzedadzą niedlugo w piz….

  • To wyciągnij zaskórniaki że skarpetki i wykup. Tylko zrób badania potwierdzające, że jesteś stuprocentowym Polakiem.

  • Jeśli jesteś w stanie zapłacić właścicielowi tyle, ile Litwini, zapewne nie byłoby problemu byś mógł firmę kupić. Powodzenia.
   Dlaczego niektórzy koniecznie chcą decydować o cudzej (prywatnej!) własności?

 7. zostały tylko Polskie top markety 🙂

 8. drogo i nie świeżo, dla tego od dawna już omijam.

 9. Dzieki nowemu inwestorowi Stokrotka będzie mogła rozwijać się szybciej??? Hehe chyba dzięki wyzyskowi pracowników jaki ma miejsce w Aldiku ktorzy nie mają płacone za nadgodziny i siedzą za min krajową bo nawet iluzoryczne premie im zabrali w tym roku. Pracownicy Stokrotki niech lepiej szukają nowej pracy.

 10. W aldikach coraz wiecej ukraincow bo Polacy nie chcą tyrac za grosze super oby tak dalej

Z kraju