Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

To już prawie pewne. Litewski właściciel sieci Aldik przejmie sklepy Stokrotka

Dzisiaj podpisana została umowa pomiędzy spółką Emperia Holding a właścicielem sieci sklepów Aldik. Oznacza to przejęcie przez litewskiego inwestora sieci sklepów Stokrotka. Zgodę musi jeszcze wydać UOKiK.

36 komentarzy

 1. Jeszcze trochę to już wszystko będzie zagraniczne. Brawo Polacy ?

 2. Wpuścili popłuczyny pół roku temu do aldika ( czyli gnojka z biedronki) wywalił pół kadry…. litwa rekami polaka zwalnia 🙂 tak samo będzie w stokrotce ..powodzenia . Infinite też nich już szuka pracy ponieważ litwini maja własny system oparty o SAP – czyli zaorają pseudo aplikacje infinite

 3. I w Aldikach, i w Stokrotkach jest drogo, więc ludziska nie będą tam walić drzwiami i oknami, pójdzie tak ten kto będzie musiał np. z powodu odległości do konkurencyjnej Biedronki, Lidla, czy Tesco

 4. Po wcześniejszym zniszczeniu drobnego handlu nadszedł czas na likwidację ostatniej polskiej sieci handlowej. A jaka korzyść będzie z przejęcia Stokrotki przez Litwinów? Chyba tylko taka, że zyski pójdą na Litwę a może i gdzieś dalej.

 5. Ja bym kupił tą Stokrotkę na majdanku, gdzie się mogę zgłosić? Na cała siec mnie nie stać ale na ten jeden uzbieram.

 6. Dziwicie się jak ich skarbówka nęka i chcą nie wiadomo za co i nie wiadomo ile podatku?

  • Skarbówka nęka? A za co? Że nie zapłacili podatku od sprzedaży Tradisu Eurocashowi? A konkretnie – nieprawidłowo odliczyli koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży? A ty, jeśli sprzedajesz dom, mieszkanie czy samochód – nie płacisz podatku od sprzedaży ? Owszem, możesz nie zapłacić, możesz coś zakombinować, ale jeśli wykryta zostanie nieprawidłowość musisz oddać , z odsetkami. I tego domaga się skarbówka od Emperii.

 7. czy załatwiła ich skarbówka z Lublina ?

 8. Ciekawe, czy nazwę zmienią na „Saulute” z kropeczką nad „e” ?

 9. Oby jaknajszybciej rosła sieć Dino.

 10. Więc koniec zakupów w stokrotce. Dobrze że to nie ostatni Polski sklep w mojej okolicy.

Z kraju