690 680 960

Zdenerwowanie przedsiębiorców po anulowaniu konkursu na dotacje. Urząd przeprasza za zaistniałą sytuację

Przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości wyjaśnili dzisiaj, co dokładnie było przyczyną wczorajszego problemu ze składaniem wniosków przez przedsiębiorców. Przeprosili też za zaistniałą sytuację. Wiadomo już, że konkurs ma zostać ogłoszony po raz kolejny.

21 komentarzy

 1. Idiotyzmem jest konkurs „kto pierwszy ten lepszy”. Jeśli już socjaliści rozdają cudzą kasę to w pierwszej kolejności powinni ją otrzymać najbardziej potrzebujący a nie ci najszybsi w klikaniu myszą.

  • Kto ma oceniać to, kto jest bardziej potrzebujący? Kolejny urząd powołać do tego? I urząd kontrolujący ten pierwszy urząd.
   Najlepsze byłoby obniżenie podatków i likwidacja programów polegających na tym, że jakąś kasę (czasami/często wydane w zły sposób) można wyciągnąć , którą później trzeba ją oddać w podatkach. Dochodzi jeszcze czas zmarnowany na biurokrację – po stronie pracodawcy, jak i instytucji, które są mniej lub bardziej potrzebne.

   • Generalnie wydaje mi się, że oceniać wnioski powinien ten który organizuje taką pomoc. We wnioskach, a przynajmniej moim są dokumenty w których czarno na białym widać stosunek obrotów z początku roku w porównaniu do obecnych i ile osób dana firma zatrudnia.
    To wydaje mi się, że osoba oceniająca będzie widziała która firma tej pomocy potrzebuje bardziej.

 2. „Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości chce w pierwszej kolejności zadbać o to, aby wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą w nim aplikować, mieli równie szansę”
  To muszą zwiększyć pulę lub ogłosić to w postaci loterii. W innym przypadku trudno będzie to zorganizować tak aby wszyscy chętni
  ” mieli równie szansę”

  • jakie równe szanse…wniosku nie można znaleźć na stronie…idiotyczne załączniki w OFFICE, więc nie każdy może je wydrukować…nie każdą firmę stać na program….zresztą jak potrzebuje coś zrobić takiego raz na parę lat to po co ma taki program kupować !!!!!!! nie można tego w PDF zamieścić ??? to też jest draństwo !!!!!!!!!! musiałam to oddać do faceta, który zajmuje się programami unijnym…zapłacić trzeba…a mała szansa że sie dotacje dostanie

   • Z całym szacunkiem, ale jest bardzo dużo bezpłatnych/darmowych aplikacji którymi można było otworzyć wszystkie niezbędne załączniki i wszystko zostało opisane jak należy taki wniosek przygotować – nie trzeba być specjalistą tylko uważnie słuchać, czytać ze zrozumieniem. Sam jestem w tej sytuacji poszkodowany, bo mnie udało się wniosek złożyć.
    Wypisywanie takich głupot świadczy tylko o tym, że brakuje Pani elementarnej wiedzy – którą nabywamy ucząc się w szkole podstawowej a później w średniej. Pozdrawiam.

    • trzeba nie mieć elementarnej wiedzy by sądzić, że wszyscy mieli informatykę w szkole…jak kończyłam studia to pokazały się pierwsze PCty… większość osób w moim wieku nie potrafi się posługiwać komputerem…a ja jakoś poradziłam sobie ze składaniem formularzy do ZUS czy Urzędu Pracy…poradziłam sobie z programem Czyste Powietrze jak składałam wniosek o dotacje dla rodziców o piec kondensacyjny…jak również o te o panele w programie Ekodom…to chyba świadczy o tym , że radzę sobie z komputerem mimo dość zaawansowanego wieku…
     czyli to wina tej akurat instytucji, że nic tu nie ma intuicyjnego…a nie miałam na to czasu żeby czytać całe lsi1014 żeby to gó…no wypełnić…ja mam taką pracę, że jest terminowa i nie można jej w tych czasach przełożyć albo odłożyć na później…na dodatek ci ludzie przychodzą konkretnie do mnie…bo uważają, że ja to najlepiej zrobię i dlatego wybrali właśnie mnie…
     a ja też zostałam poszkodowana, bo mój wniosek też został złożony przed 14.00…

 3. Na to, żeby pomóc jednym (słabszym, gorszym, nieradzącym sobie) składają się ci działający i odprowadzający podatki. Jeżeli tych drugich się dociśnie zbyt mocno, to i oni sobie nie poradzą – i co wtedy. kto będzie pomagał upadającym firmom jeżeli wszystkie upadną dorżnięte przez kolejne daniny/PPK/opłaty solidarnościowe itp podatki nazywane „programami z plusem”?

 4. LAWP to pryszcz, czerpiący zyski z dofinansowań UE.
  Zbierają prowizję i mają gdzieś, czy to działa czy nie działa.
  Ważna jest prowizja … kilku padalcom nabija kabzę

 5. Urlop mam kuzwa i jak niby mam teraz znowu zasiasc i próbować się zalogować do systemu ? Osoby co złożyły powinny z automatu dostać środki . Pismo zostało złożone do urzędu. Wszyscy co zlozyli wnioski nie będą drugi raz robić tego samego.

 6. Królowa buspasów

  Szkoda ze na dofinansowanie kosciola nie ma kto pierwszy ten lepszy.w te pedy se stworze wyznanie, najjasniejszej krolowej buspasow, na potrzeby religii moze byc dziewicy.

 7. następnym razem trzeba z dokumentami przyjechać pod siedzibę Agencji i utworzyć komitet kolejkowy. witamy w trzeciej dekadzie XXI wieku. z pozdrowieniami – Ministerstwo Cyfryzacji 🙂

 8. 9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!

  • Jakby złożyła po 10, to by się nawet nie wychyliła. Chyba nie wierzysz w bajki? 😉

 9. Wniosek wysłałem. Nie da się go ponownie wysłać. I każdy co wysłał wniosek teraz musi drugi raz pisać i znów 2 dni marnować???!!!

 10. Info prosto od kuli z pierwszej ręki.
  Wałek piękny. Wiadomo było, że jeżeli 3000 przedsiębiorców (po najniższej dotacji) dostanie kasę a chciało by dostać ponad 10000 więc system się zapcha od rana. W regulaminie było kto pierwszy ten lepszy.
  Puszczamy to na żywioł, system się zapycha, chociaż wnioski wpływają na bieżąco (zależało od szczęścia). Nie mniej wywołuje to niezadowolenie i protesty.Unieważniamy nabór.
  Robimy kolejny.
  Żeby było uczciwie, tym razem nie kto pierwszy ten lepszy tylko np, nieparzysty wygrywa albo inaczej uznaniowo.
  Czyż to nie piękny wałek, teraz ten co ma wygrać nawet nie musi rano wstawać. A przegrani co najwyżej inne osoby ale liczba większa i tak będą przegranymi.

  • Szansa na dostanie pomocy i tak jest znikoma, zainteresowanych jest kilkanaście tysięcy firm a dostanie je w najlepszym przypadku ok. 1000.
   Od samego początku była to bardziej zagrywka pod publikę tak by społeczeństwo widziało, że rząd pomaga przedsiębiorcom w tym gorszym okresie, a tak naprawdę tą pomoc dostana nieliczni i tak naprawdę nie zawsze Ci którzy jej potrzebują. Pozdrawiam

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas