Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Zalewie Zemborzyckim wprowadzono zakaz kąpieli. Powodem są groźne dla zdrowia sinice

Słoneczna pogoda jak też rozpoczęte niedawno wakacje sprawiają, że kąpieliska nad zbiornikami wodnymi przeżywają oblężenie. Tymczasem badania wody nie wszędzie wypadły pozytywnie.

13 komentarzy

 1. Do tej zupy, brudnej wody w zalewie nawet bez zakazu nie ma ochoty się wchodzić. Woda jest tak brudna, że nie widać nic nawet na 10 cm.

 2. To tam mozna było siè kàpac? Z tego co pamiétam to taki zakaz obowiàzuje od kilkunastu lat ?

 3. Tam się chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kąpie 😛 chyba, że jakas pijana patola której wszytsko jedno :]

 4. Zalew ten ma faktycznie niemal zawsze brudną wodę,tam spływa syf z okolicznych wiosek,już dużo lepiej wypada kraśnicki

  • wodniak niedzielny

   Popieram my mamy bliżej do zemborzyc ale wolimy do zalewu kraśnickiego na kajaki,czysta woda a za 5 zł godzinę pływania

 5. Ale to wstyd dla miasta, że jakieś „bajorka” dookoła są otwarte a tu w największym mieście regionu nic… Swoją drogą, kto normalny by wszedł to tego szamba?

 6. A dlaczego nie zamkną zalewu w Janowie skoro tam też kwitną sinice? Ze względu na kompleks rozrywkowy? Gratuluję odpowiedzialności.
  Rok temu moja córka była tam na obozie pływackim. Instruktorzy zapewniali rodziców przed wyjazdem, że można się tam kąpać a dziecko potem długo leczyło wysypkę.
  Ale interes pobliskiego ośrodka jest ważniejszy – zakazu nie postawia……

  • Woda nad zalewem jest czysta, sanepid decyzji o zamknięciu nie moze wydać jeśli woda spełnia warunki czystości. Pojawiła się w wodzie roślina która pod wpływem temperatury dawała odczyn alergicznych. Więc do wody wchodziło się na własną odpowiedzialność. Jeśli córka miała wysypkę po wodzie a bardzo możliwe to proszę mieć pretensje do opiekunów obozu ze wpuszczali mimo informacji przez miasto o wodzie,grupy do wody

 7. Jezioro Łukcze to powiat Łęczyński

 8. Wstyd ze nie wiem Krasnobród ma czysty zalew a Lublin nie

 9. były pracownik

  A co z Rogóźnem??

 10. Tam zawsze był syf kiła i mogiła.

Wiadomości z info112