690 680 960

Z zaparkowanego auta ukradli dubeltówkę

Policjanci z Rejowca zatrzymali sprawców kradzieży broni z zaparkowanego auta. Wkrótce 26 i 58-latek staną przed sądem.

W miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Rejowca z zaparkowanego samochodu ktoś ukradł broń palną. Stary zostały oszacowane na kwotę 600 złotych.

Mundurowi z Rejowca tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 26 i 58 lat. Funkcjonariusze odzyskali też skradzioną dubeltówkę, którą sprawcy ukryli w zaroślach.

Zatrzymani trafili do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8

(fot. Policja Rejowiec)

6 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Po uszach powinien też dostać szanowny posiadacz flinty, za niewystarczajece zabezpieczenie broni.
  Tak, tak proszę pana posiadacza, to w pana obowiązku jest tak pukawkę zabezpieczyć, żeby maksymalnie utrudnić podprowadzenie jej i co gorsza, użycie przez osoby, które nie miały szczęścia posiadać pozwolenia na zabijanie.

 2. To się nawet kwalifikuje do utraty pozwolenia o broń palną. Według UOBIA broń należy zabezpieczyć przed nieuprawnionym dostępem.

 3. Pewnie z szafy mu ją wyciągnęli.
  Zero odpowiedzialności.

 4. Prokurator może, postawić postawić zarzut winy nieumyślnej ale: ba w tym wypadku musi udowodnić, że broń nie była zabezpieczona przez posiadacza w chwili popełnienia czynu. W praktyce nawet nie będzie sobie tym zaprzątał głowy bo 99% przypadkach nie udowodni tego posiadaczowi.

 5. Czy jaśnie pan myśliwy z bożej łaski nie miał czasem lat co najmniej 65+? Poza demencją może cierpi też na prawie ślepotę całkowitą o głupocie już nie wspominając. Ci panowie, którzy pozbawili ( go ) fuzji być może uratowali komuś życie, gdyż dzika z człowiekiem taska to persona łatwo pomylić może……..

 6. Brawo Stachu

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas