Włamał się do hotelowej kasetki z pieniędzmi. Niecały miesiąc temu opuścił zakład karny

W minioną środę w jednym z hoteli w Międzyrzecu Podlaskim doszło do włamania do kasetki z pieniędzmi. Sprawca został zatrzymany. Mężczyzna podejrzany jest także o usiłowanie rozboju na jednej z międzyrzeckich stacji paliw.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego w minioną środę w nocy otrzymali zgłoszenie o włamaniu do kasetki z pieniędzmi znajdującej się na terenie jednego z hoteli w mieście. Na miejscu interweniowali mundurowi, którzy zatrzymali przed lokalem podejrzanego 41-latka. Mężczyzna próbował uciec, jednak bezskutecznie. Funkcjonariusze odzyskali również gotówkę, którą mężczyzna miał przy sobie.

41-latek trafił do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się międzyrzeccy kryminalni. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna podejrzany jest także o usiłowanie rozboju. Dzień wcześniej na jednej ze stacji paliw w Międzyrzecu Podlaskim, mężczyzna podszedł do siedzących w samochodzie kobiet. Groził im żądając pieniędzy oraz uniemożliwiał wyjazd. Kiedy jednak kobiety odjechały, pojechał za nimi próbując dokonać kradzieży torebki.

W pewnym momencie wykorzystał moment, gdy kobiety zatrzymały pojazd na czerwony świetle na skrzyżowaniu. Z uwagi na postawę pokrzywdzonej tym razem również jego plan się nie powiódł. Funkcjonariusze ustalili, że podczas drugiego zdarzenia razem z nim przebywał 29-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Drugi z mężczyzn również został zatrzymany do wyjaśnienia.

W piątek sąd zastosował wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Niecały miesiąc wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za przestępstwo przeciwko mieniu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara to może zostać zwiększona o połowę. Zarzuty usłyszał też 29-latek. Tu prokurator zastosował dozór policji.

(fot. Policja Biała Podlaska)

16 komentarzy

 1. Gangus, typowy śmieć z dziarami.

 2. No i co ? Wychodzi kompletna porażka systemu penitencjarnego ,gdzie tzw.resocjalizacjia która niby ma tam nastąpić ,to fikcja .Proponuję tym zwyrolom w ZK porobić jeszcze sauny ,spa ,siłownie itp luksusy ,wtedy jeszcze chetniej będą tam wracać .Jakby tam siedzieli w chlodzie i wilgoci o chlebie i wodzie i zapier…lali na ten chleb od rana do wieczora ,to na pewno by tam tak chętnie jak teraz nie wracali .Trzeba brać przykład z krajów ameryki południowej ,gdzie w wiezieniach są takie „luksusy ” że mało który skazany wychodzi żywy po odsiadce .I o to wlasnie chodzi ,bo ich trzeba eliminowac na stale a nie przechowywać

  • To wyprowadz się! Do Afryki! Tutaj jest „jeszcze Europa. Co marzy się reżim totalitarny? Kary śmierci, państwo policyjne? pałowanie, rewizje, brak wolnośći słowa, prasy.. To już tu bylo, był tu Nazizm, Stalinizm . Więc jak ci się tu nie podoba to droga wolna wypad z Polski!

   • Co to znaczy wypad z polski? Ma qwerty rację, a że uderzył w stół to nożyce odrazu dzwonią. Cale tabuny jest Was roszczeniowcow o wszystko, bo urodziłeś sie to Ci się należy. A dla takich skur-wieli jak opisywany gułag.

    • Głupi jestes baranie. Nierozumiem co tacy robią w Europie i Unii. To jest bolszewickie myślenie.

     • Dobrze jest mi w tym stanie być, bynajmniej mam możliwość nie tolerować pasożytów społecznych. pozdrowienia na wieczór.

 3. Tak ,marzy mi się taki system ,który skutecznie eliminował by śmieci ze spoleczeństwa a nie przetrzymywał by ich na koszt społeczeństwa w luksusach gdzie nie stanowi to dla nich żadnej kary , wychodzą i robią to samo .I nie pojmuję skad się biorą tacy którym taki nieskuteczny system odpowiada ,Domniemywam że odpowiada tylko tym którzy z niego po prostu żyją ,czyli przedstawicielom szeroko pojetego „wymiaru sprawiedliwosci „

  • A ilu takich jak to nazywasz ŚMIECI jest w więzieniach? Takich TOMASZOW KOMENDA?! Dziesiątki, a może setki w Polsce? Tak, zapewne jesteś katolikiem i co niedziela w kościele. A chcesz kary śmierci dla tych ludzi. Brak słów na to.

 4. qwerty popieram ,dodam od siebie że powinno się kastrować obowiazkowo kazdą patologię i każdego kto po raz drugi popełnia przestępstwo żeby się ta plaga nie rozmnażała

 5. Karę jako recydywa powinien na próbę odbywać w białoruskim więzieniu.Bardzo szybko będzie chciał zamiany na KS.

 6. Ja tam się nie dziwię że ta cała przestępcza patologia ciągle robi to samo .Oni mają to w genach i żadna „resocjalizacja ” tego nie zmieni .Dlatego jedyną skuteczną karą dla takiej patologi ,była by eliminacja na stałe ze społeczęństwa .W dawnych czasach wywozili takich nieresocjalizowalnych do koloni karnych i to było najlepsze rozwiazanie.Dziś przetrzymuję się to patologie z ZK liczac ze dzieki temu ulegnie cudownej przemianie ,a jak ta „przemiana ” wygląda to wszyscy widzimy .Skutecznosć praktycznie zerowa ,ale za to roboty sądom nie brakuje

 7. za recydywę, z jakiegokolwiek paragrafu, powinno być dożywocie! bo jeśli ktoś po pobycie w więzieniu się nie resocjalizuje, ciężko mu uczciwie żyć na wolności i tak mu się spieszy z powrotem za kratki, nie powinien mieć możliwości opuszczania murów!
  i to nie hotel z wyżywieniem oraz siłownią, tylko wykonywanie jakichś prac manualnych na terenie zakładu na zlecenia z zewnątrz – spawanie, naprawa aut, składanie długopisów czy jeżdżenie na rowerach dla generowania prądu… tak by zakład był możliwie samofinansujący się

 8. Cały ten system penitencjarny to jedna wielka porażka,a ludzie tam pracujący mają wszystko daleko w doopie.
  Iść odwalić zmianę i żeby co miesiąc na koncie się zgadzało.

 9. Jak kiedys cwaniaczki któryś z was tam się znajdzie przez pomyłkę wymiaru sprawiedliwości albo przez czyjeś pomowienie. Inaczej będziecie śpiewać. Już nie będzie wrzasku o kastracje, oto aby znecac się, trzymac o wodzie i chlebie, czy żądania kary śmierci. Co śmieszni polgłowki!

 10. Resocjalizacja w ZK działa 😂

 11. Wszystko wskazuje że pojawił się wspólnik opisywanego dobrodzieja, czytając komentarze.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online