Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechała wprost pod busa. Jedna osoba nie żyje, sześć jest rannych AKTUALIZACJA

Poważny wypadek na drodze pomiędzy Miłocinem a Palikijami. Zderzyły się tam dwa pojazdy. Jedna osoba nie żyje a sześć jest rannych.

41 komentarzy

  1. 75 letni kierowca…

  2. Chyba kierowcy busa dodali lat.

  3. Zginął podobno pasażer Espaca a dziewczyna która prowadziła była przytomna.

  4. Kierująca renault nie była reanimowana tylko miała jakieś złamanie obręczy barkowej, natomiast pasażer renault 76 latek był reanimowany lecz po pół godziny lekarz stwierdził zgon. Możecie poprawić.

  5. Powycinać te wszystkie drzewa przy drodze, aby widoczność dla wyjeżdżających była lepsza!

    • Powiedz mi, proszę, co w tym wypadku zawiniły drzewa? Przy wyjeździe z drogi podporządkowanej drzew nie ma, po prostu dziewczyna, pewnie ledwo po zdobyciu prawa jazdy, źle oceniła odległość i prędkość nadjeżdżającego busa. Espace to nie Porsche, a dodatkowo miała podpiętą przyczepkę. Zamiast uczyć durnej ekojazdy powinni na kursie dołożyć jazdę z przyczepką bo często widzę takich kierowców, którzy sądzą, że podpięta do tyłu samochodu przyczepka nic nie zmienia w jego prowadzeniu i potrafią popierniczać S-ką 100-120 km/h z takim ogonem.

  6. sugeruje zmienić słowo „renaultem” bo raczej takiego nie ma w żadnym słowniku, bezpieczniej będzie nie odmieniać tego słowa a zostawić tylko renault

    • http://sjp.pwn.pl/szukaj/renault.html
      Odmienia się to slowo jak każde słowo rodzaju męskiego.
      Sugeruję się podszkolić, również z zasad interpunkcji (przed „a” stawiamy przecinek, a zdanie zaczynamy z dużej litery).

      • Maksymilian von Schweendelcant

        Jeśli pozwolisz ;-P zacytuję informację z Twojego linku drogi przedmówco „k.”
        „Zarówno Peugeot, jak i Renault to nazwy rodzaju męskiego. Pierwsza z nich przyjmuje typowo męskie końcówki: Peugeota, Peugeotowi itd., więc jej rodzaj gramatyczny nie budzi wątpliwości. Druga jest zwykle nieodmienna, dlatego oprócz połączeń typu nowy Renault można spotkać i takie, jak nowe Renault.”

        Reasumując nazwa Renault jest nieodmienna (!)

        Co oczywiście nie usprawiedliwia głębokiej pogardy niektórych użytkowników do prawideł naszego pięknego języka.

        Pozdrawiam.

        • Chyba nie doczytałeś do końca… „Oba rzeczowniki są dwurodzajowe – męskie (dokładniej: męskożywotne) lub nijakie. Możemy więc kupić w salonie nowego punto (nowego renault, nowego renaulta) lub nowe punto (nowe renault)” (interpretacja z 2013 r.).
          Skoro są dopuszczone obie formy, redakcja nie popełniła błędu (bo o to się toczy dyskusja).
          Pozdrawiam.

      • Biorąc pod uwagę temat artykułu i całą tragedię związaną z wypadkiem waszą debatę na temat odmiany rzeczownika „renault” w tym miejscu uważam za żenującą…

    • Słowo „renaultem” jest jak najbardziej zgodne z zasadami języka polskiego. Tak jak można kierować fordem lub oplem, nawet focusem albo corsą, tak też można kierować renaultem. Pozdrawiam.

    • Dzwoniłem do prof. Miodka i prof. Bralczyka, nazwa poprawna.

  7. Trzeba patrzeć co się robi na drodze i uważać, nie ważny wiek – obserwować i jeszcze raz obserwować…

  8. Znałem tą dziewczyne

    • A teraz to już nie chcesz się do niej przyznawać? Dlaczego? Spotkała ją tragedia, ma na sumieniu śmierć być może swojego dziadka, a ty się od niej odwracasz?

  9. Oczy szeroko otwarte...

    To sobie dziewczyna narobiła…. i pomyśleć ,że wielu jest młodych ludzi którym się wydaje iż są doświadczonymi uczestnikami ruchu drogowego… No cóż w tym wypadku można by rzec „pośpiech złym doradcą”. Trzymajmy kciuki aby pasażerowie nie mieli obrażeń powyżej 7 dni, w innym przypadku nie będzie wesoło.

  10. oł jee. znów tępa pipa wymusiła, zabrać kwity dożytownio i do paki….

Z kraju