Wjechała wprost pod busa. Jedna osoba nie żyje, sześć jest rannych AKTUALIZACJA

Poważny wypadek na drodze pomiędzy Miłocinem a Palikijami. Zderzyły się tam dwa pojazdy. Jedna osoba nie żyje a sześć jest rannych.

Do wypadku doszło w środę około godziny 12:30 na drodze z Miłocina do Palikij. Samochód osobowy zderzył się tam z pasażerskim busem. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca autem marki  Renault Espace młoda kobieta, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącym główną drogą rejsowym busie. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Renaultem kierowała 21-latka i jechała w pojeździe z pasażerem.

– Mężczyzna jadący osobówką został poważnie ranny. Jest to 76-letni mężczyzna. Po wydobyciu z wraku pojazdu był on nieprzytomny i bez oznak życia. Przez blisko pół godziny prowadzono akcję reanimacyjną – przekazali nam ratownicy. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Do szpitali zostało przewiezionych także sześć osób z busa. Ich obrażenia nie zagrażają życiu. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana.

Wkrótce więcej informacji…


(fot. Piotr)

(fot. Rafał)
2015-09-30 13:48:53
(fot. Nadesłane Piotr, Rafał)

41 komentarzy

 1. 75 letni kierowca…

 2. Chyba kierowcy busa dodali lat.

 3. Zginął podobno pasażer Espaca a dziewczyna która prowadziła była przytomna.

 4. Kierująca renault nie była reanimowana tylko miała jakieś złamanie obręczy barkowej, natomiast pasażer renault 76 latek był reanimowany lecz po pół godziny lekarz stwierdził zgon. Możecie poprawić.

 5. Powycinać te wszystkie drzewa przy drodze, aby widoczność dla wyjeżdżających była lepsza!

  • Powiedz mi, proszę, co w tym wypadku zawiniły drzewa? Przy wyjeździe z drogi podporządkowanej drzew nie ma, po prostu dziewczyna, pewnie ledwo po zdobyciu prawa jazdy, źle oceniła odległość i prędkość nadjeżdżającego busa. Espace to nie Porsche, a dodatkowo miała podpiętą przyczepkę. Zamiast uczyć durnej ekojazdy powinni na kursie dołożyć jazdę z przyczepką bo często widzę takich kierowców, którzy sądzą, że podpięta do tyłu samochodu przyczepka nic nie zmienia w jego prowadzeniu i potrafią popierniczać S-ką 100-120 km/h z takim ogonem.

 6. sugeruje zmienić słowo „renaultem” bo raczej takiego nie ma w żadnym słowniku, bezpieczniej będzie nie odmieniać tego słowa a zostawić tylko renault

  • http://sjp.pwn.pl/szukaj/renault.html
   Odmienia się to slowo jak każde słowo rodzaju męskiego.
   Sugeruję się podszkolić, również z zasad interpunkcji (przed „a” stawiamy przecinek, a zdanie zaczynamy z dużej litery).

   • Maksymilian von Schweendelcant

    Jeśli pozwolisz ;-P zacytuję informację z Twojego linku drogi przedmówco „k.”
    „Zarówno Peugeot, jak i Renault to nazwy rodzaju męskiego. Pierwsza z nich przyjmuje typowo męskie końcówki: Peugeota, Peugeotowi itd., więc jej rodzaj gramatyczny nie budzi wątpliwości. Druga jest zwykle nieodmienna, dlatego oprócz połączeń typu nowy Renault można spotkać i takie, jak nowe Renault.”

    Reasumując nazwa Renault jest nieodmienna (!)

    Co oczywiście nie usprawiedliwia głębokiej pogardy niektórych użytkowników do prawideł naszego pięknego języka.

    Pozdrawiam.

    • Chyba nie doczytałeś do końca… „Oba rzeczowniki są dwurodzajowe – męskie (dokładniej: męskożywotne) lub nijakie. Możemy więc kupić w salonie nowego punto (nowego renault, nowego renaulta) lub nowe punto (nowe renault)” (interpretacja z 2013 r.).
     Skoro są dopuszczone obie formy, redakcja nie popełniła błędu (bo o to się toczy dyskusja).
     Pozdrawiam.

   • Biorąc pod uwagę temat artykułu i całą tragedię związaną z wypadkiem waszą debatę na temat odmiany rzeczownika „renault” w tym miejscu uważam za żenującą…

  • Słowo „renaultem” jest jak najbardziej zgodne z zasadami języka polskiego. Tak jak można kierować fordem lub oplem, nawet focusem albo corsą, tak też można kierować renaultem. Pozdrawiam.

  • Dzwoniłem do prof. Miodka i prof. Bralczyka, nazwa poprawna.

 7. Trzeba patrzeć co się robi na drodze i uważać, nie ważny wiek – obserwować i jeszcze raz obserwować…

 8. Znałem tą dziewczyne

  • A teraz to już nie chcesz się do niej przyznawać? Dlaczego? Spotkała ją tragedia, ma na sumieniu śmierć być może swojego dziadka, a ty się od niej odwracasz?

 9. Oczy szeroko otwarte...

  To sobie dziewczyna narobiła…. i pomyśleć ,że wielu jest młodych ludzi którym się wydaje iż są doświadczonymi uczestnikami ruchu drogowego… No cóż w tym wypadku można by rzec „pośpiech złym doradcą”. Trzymajmy kciuki aby pasażerowie nie mieli obrażeń powyżej 7 dni, w innym przypadku nie będzie wesoło.

 10. oł jee. znów tępa pipa wymusiła, zabrać kwity dożytownio i do paki….

 11. Tobie to pisanie o „tępych pipach” nigdy się nie znudzi 🙁

 12. współczucia dla rodzin (y)

 13. Znasz nadal,przecież ona żyje

 14. Wcześniej 112 podało informację, że wypadek był na trasie Palikije – Wojciechów, teraz Palikije – Miłocin. Gdzie jest w końcu prawda? A jeśli już, to po kij ten bus jechał do Miłocina, skoro na tablicy ma WOJCIECHÓW?

 15. uderzenie od strony kierowcy, ginie pasażer, podejrzewam że pasy nie były zapięte!!!

  • Ja podejrzewam, że wszyscy pozostali mieli wiadra na głowach (szczególnie ci w busie) i dlatego przeżyli…

 16. brak słow… zmarły to był bardzo miły starszy pan….wiekszosc bywalców targowisk znała go doskonale…a jeszcze rano siedział na targu w Wąwolnicy i handlował….Wieczny odpoczynek….a co do dziewczyny to jego wnuczka….i napewno nie chciała tego zrobic .. przyjmijmy to za nieszczesliwy wypadek

 17. Znam dobrze kolegę z busa po fachu i wiem i znam go dobrze, że na pewno to nie jego wina, szlag mnie trafia na tych z osobówek za nim przejade przez Lublin to muszę zjeść kupę nerwow, jeżdżą jak chcą, a potem na nas busiarzach się to odgrywa i zaraz krokodylki na placu stoją i trzepia za byle G….

  • Z pewnością cześć kierowców nie będących profesjonalistami zachowuje się na drodze w sposób nie najbardziej adekwatny do sytuacji (w ocenie kierowcy z dużym doświadczeniem), jednak kierowca-profesjonalista powinien zachowywać spokój w każdych warunkach na drodze. Zjadanie „kupy nerwów jedynie przy przejeździe przez Lublin” nie bardzo dobrze świadczy o wyszkoleniu kierowców firmy, w której pan pracuje. Oczywiście ten komentarz piszę jedynie w odpowiedzi do wypowiedzi pana Członka załogi – nie ma ona związku z zaistniałą sytuacją.

 18. Dziewczyno! W lotnictwie mawiają: kto nie lata, nie popełnia błędów. Nie poddawaj się!

 19. Gdzie te więcej informacji??

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin