Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wizz Air zawiesza część lotów z lubelskiego lotniska. Powodem ma być słabe zainteresowanie szczepieniami

Blisko 40 połączeń z lotnisk w całym kraju ma zostać zawieszonych przez linie Wizz Air. Przewoźnik tłumaczy, że decyzja taka została podjęta w wyniku słabego zainteresowania szczepieniami.

Wraz z początkiem stycznia pasażerowie stracą dwa połączenia z Portu Lotniczego Lublin. Chodzi o loty do Oslo w Norwegii Doncaster w Wielkiej Brytanii. Są one obsługiwane przez linie lotnicze Wizz Air. To część większego cięcia, jakie zapowiedział przewoźnik. Łącznie zawieszonych zostanie 36 połączeń z lotnisk w całym kraju.

Jak wyjaśniają przedstawiciele linii lotniczych, decyzja taka została podjęta w wyniku słabego zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19 przez Polaków. Przewoźnik chce w ten sposób uniknąć problemów, jakie dotknęły go w okresie lockdownów. Jednak Wizz Air podkreśla, że poszczególne loty zostają zawieszone czasowo, do wiosny, kiedy to sytuacja związana z pandemią ma się poprawić.

– To jest, przykro to mówić, konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce. Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent? Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk itp. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też naszą obecność np. w Rumunii – powiedział w rozmowie z magazynem Re:view prezes Wizz Aira Jozsef Varadi.

W przypadku lotów z Lublina do Oslo, trasa zostanie zawieszona w okresie od 9 stycznia do 13 marca. Jeżeli chodzi zaś o loty do Doncaster, będą one niedostępne między 7 stycznia a 7 marca. Jednak Jozsef Varadi dodał, że obecność i aktywność przewoźnika w Polsce jest uzależniona od poziomu wyszczepienia obywateli. Wszystko dlatego, że w przypadku linii lotniczych planowanie odbywa się z daleką perspektywą czasową, a tym samym latanie do krajów, gdzie mieszkańcy nie stronią od szczepień, jest obarczone jest mniejszym ryzykiem. Wskazał tu m.in. Wielką Brytanię czy Włochy, gdzie zaszczepionych jest już ok. 85 proc. obywateli.

Wśród zawieszonych połączeń są też loty z Krakowa do Reykjaviku, Birmingham, Doncaster, Bari oraz Katanii, z Katowic do Bergamo, Liverpoolu, Bristolu, Malty, Kijowa, Zaporoża i Lwowa, z Gdańska do Bergamo, Billund, Paryża, Tromso, Goteborga, Edynburga i Liverpoolu, z Wrocławia do Doncaster, Birmingham, Zaporoża, Dortmundu i Reykjaviku, z Warszawy do Goteborga, Birmnigham, Neapolu, Edynburga oraz Liverpoolu.Do tego dochodzą połączenia Szczecina – Bergen i Stavanger, Poznań – Doncaster, Olsztyn – Londyn Luton, a także Rzeszów – Oslo. Linia zaplanowała też ograniczenie częstotliwości lotów na innych połączeniach.

(fot. lublin112)

33 komentarze

  1. Haha cały zachód zaszczepiony, a wczoraj stadion w Monachium pusty.. Xd

  2. Nawet jeszcze nie było pandemii, a były cięcia w zimowych połączeniach.

  3. nie mój problem niech zawieszą działalność 😀

  4. Rząd powinien zdecydowanie bardziej przykręcać śrubę antykom.

  5. mi się wydaje, że Polacy są za biedni i nie stać ich na turystykę samolotem poza sezonem urlopowym i przewoźnikowi się nie opłaca latać na pusto

  6. To do zobaczenia w szpitalu covidowym, zapowiada się miłe spotkanie pod respiratorem z kontynuacją w kostnicy. Czekamy!

    • No do zobaczenia, poczekaj tam na mnie, chyba że od razu w kostnicy chcesz sie ustawić?

  7. Główne kierunki wizira to Anglia i Norwegia, widac ewidentnie, że latają tam głównie ludzie, którzy tam pracują, głównie Ci sami, którzy wracają do kraju jedynie żeby spedzić czas z rodziną, a potem znowu do pracy za granicę. A reszta, czy zaszczepieni czy nie, nie lata, bo ich nie stać na takie wycieczki, nie chodzi już o same bilety, ale o to, że w tych krajach tanio też nie jest. Lubelskie to biedny region, jeden z najbiedniejszych w całym kraju, to tu ludzie głównie żyją z socjali, więc propaganda nie zadziałała, nie szczepią się bo mało komu potrzebne te paszporty covidowe.

Wiadomości z info112