Wjechał rowerem na czerwonym, o mało nie zderzył się z autem

Niebezpieczną sytuację drogową zarejestrował nasz Czytelnik na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z ul. Głęboką. Kierujący rowerem jadąc w kierunku centrum zignorował sygnalizację świetlną i omal nie doprowadził do zderzenia z pojazdem osobowym jadącym od strony ul. Głębokiej. Na szczęście kierujący autem w porę zahamował.

2016-06-06 09:19:33
(fot. wideo nadesłane Wojciech)

27 komentarzy

 1. No comments…

 2. I znowu facet. Jak nie samochodem to na rowerze

  • Pewnie obaj kierujący to faceci dlatego obaj zahamowali. Gdzie tu niebezpieczna sytuacja? No chyba, że niebezpieczne to zrobiło się w okolicy pieluchy tego cyklisty.

 3. Skandal, jak on śmiał zatrąbić na rowerzystę !!

 4. cyklista na czerwonym, automobilista na zakaz ruchu

 5. Zakaz ruchu ma pewne wyłączenia na tabliczce poniżej.

 6. Na zakazie ruchu jest „NIE dotyczy …”.Teraz naprawdę trzeba jeździć z kamerką inaczej by napisali że samochodziarz wymusił na pedałku pierwszeństwo a ten w ostatniej chwili zahamował.

  • Cichobiorek cichodajek

   Nareszcie jakieś „święte słowa”, „christo .
   Szkoda, że pedalista zahamował – mogło być o wiele bardziej interesująco. 😆

 7. Na tym skrzyżowaniu to standard, szczególnie dla korzystających z Lubelskiego Roweru Miejskiego. Nadjeżdża taki delikwent od ul. Nadbystrzyckiej, dostaje czerwone, więc wjeżdża na chodnik. Parę metrów dalej ma oczywiście czerwone na przejściu dla pieszych, ale jedzie dalej, bo ruch niewielki. A potem już chodnikiem ul. Narutowicza pod górkę i wiśta.

 8. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  W tym szacownym miejscu aż się prosi o dyżurnego snajpera z jakimś SWD i prawem jego użycia.
  Gdyby co, zgłaszam sie jako wolontariusz. :mrgreen:

 9. Idioci na rowerach. A na Jp II I filaretow non stop jeżdżą na czerwonym. Ale cóż zrobić jak nastała moda na promowanie bezmyslnych pedalistow….

 10. Pedalistów jest zbyt wielu,a mogło być jednego mniej.

 11. Kwintesencja rowerzystów. Najpierw jeżdżą jak wyżej pokazane, a później ogólnopolska akcja nagonki na kierowców, że jest zbyt wiele wypadków z udziałem rowerzystów, Oczywiście nie ma co być hipokrytą w tym sporze, gdyż kierowcy również święci nie są i mają swoje za uszami. Ale jeszcze raz powtarzam, że żeby zostać kierowcą, trzeba znać podstawy przepisów. To, że niektórzy się nie stosują to już ich debilizm. A żeby być rowerzystą nie trzeba mieć nic. W ogóle można przepisów nie znać. Ale oczywiście zarówno jedni jak i drudzy są wpuszczeni na jedną drogę, a potem kierowcy mają myśleć za wszystkich, którzy tylko na tej drodze są. Coraz częściej się przekonuję, że nikt nic nie musi. Za wszystko odpowiedzialny jest kierowca. Rowerzysta nie musi zwalniać na ścieżce rowerowej, kierowca musi patrzeć na wszystko (żeby nie wymusić komuś pierwszeństwa, żeby nikogo nie potrącić, wypatrywać rowerzystów z daleka, którzy mogą pojawić się w ułamku sekundy, bo pędzą po ścieżce rowerowej). Pieszy powinien mieć pierwszeństwo przed kierowcami, tylko że pieszy zatrzyma się w jednej chwili, a kierowca po paru metrach. Ale i tak jego wina będzie. Tak samo z przepuszczaniem pieszych na drogach dwu i więcej pasmowych. Ja tego nie robię, bo tylko mogę pieszemu biedy narobić, gdy okaże się, że ten będzie szedł jak panisko po pasach, i nie zauważy że pasy obok się nie zatrzymały. No ja za takie potrącenie nie zamierzam odpowiadać, a kac moralny zostaje. Nagminnie widzę akcje które odwalają rowerzyści, a i kierowcy też baaaardzo często. Tylko, że pretensje ma jedna strona. Ta której zdecydowanie łatwiej jest podjąć kroki, żeby uniknąć zdarzenia.
  Już. Można hejtować. Powiem tylko, że jestem w każdej grupie osób. Codziennie jeżdżę samochodem, chodzę na piechotę i często jeżdżę rowerem. Tylko, że jak jadę rowerem, to w stosunku do kierowców zachowuję się tak, jak chciałbym żeby zachowywali się do mnie rowerzyści, gdy jadę samochodem. I wiece co? Póki co żyję w zgodzie z kierowcami. Nie wpycham się jak i gdzie tylko mogę, nie egzekwuję swojego pierwszeństwa za wszelką cenę, bo wiem, że czasem łatwiej mi stanąć, zrezygnować z pierwszeństwa i puścić kierowcę, niż wpychać się na chama i ryzykować zdrowiem. Będąc rowerzystą nie mamy żadnej ochrony przed samochodem, dlatego chcąc nie chcąc zdrowy rozsądek nakazuje uważać bardziej niż ci co mają jednak ochronę w postaci stalowej puszki.

  • Zgadzam się w 100%. Hejtu nie będzie 😀

  • Ode mnie za wypowiedz tez bys plusa dostal gdyby mozna bylo go dac:) madre slowa, zwlaszcza o roznicach w edukacji kierowcow oraz rowerzystow… gdyby chociaz karty rowerowe byly obowiazkiem bez wzgledu na wiek… ehhh, marzenia:)

  • A żeby być PIESZYM nie trzeba mieć nic. W ogóle można przepisów nie znać… Czyli pieszy też powinien mieć jakiś „papiór” by móc spokojnie przejść na zebrze?

 12. Heheszki. Wyczaił, że tam zakaz jazdy jest. Wykombinował, że kierowcy BANKOWO skręcają w lewika lub prawika, a on cichaczem przy krawężniku pomknie. 99 razy sprawdziło się..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online