Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Paliwo z cysterny kolejowej lał do wiaderek. Nie zdążył uciec ze skradzionym łupem

Dzięki wzorowej współpracy inspektora Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei z dyżurnym chełmskiej jednostki SOK funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie ujęli mężczyznę, który kradł paliwo z cysterny kolejowej. 59-letni złodziej wybrał się w okolice stacji Zawadówka, gdzie zdążył napełnić olejem napędowym pojemniki plastikowe o łącznej pojemności 115 litrów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie stacji kolejowej Zawadówka. Około godziny 19.00 dyżurny SOK z Chełma otrzymał informację od inspektora SOK z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei o osobie postronnej, która kradnie paliwo z kolejowej cysterny. Reakcja chełmskiego dyżurnego była błyskawiczna. Na miejsce natychmiast wysłano patrol SOK.

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie podczas obserwacji terenu kolejowego, zauważyli mężczyznę, który znajdował się na torach przy jednej z cystern z paliwem, trzymając w rękach wiaderka. Na widok patrolu SOK sprawca podjął próbę ucieczki, został jednak ujęty po krótkim pościgu.

Zanim złodziej został przyłapany, z cysterny zdążył spuścić około 115 litrów oleju napędowego, który przelewał do plastikowych pojemników. Spuszczone paliwo przenosił do pobliskiego lasu. Mężczyzna przyznał się popełnionej kradzieży oleju napędowego i że „ściągał” paliwo.

Ujęty 59-letni mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Rejowcu Fabrycznym, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Już niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

(Źródło: SOK)

5 komentarzy

  1. Do zatrzymanego: mam tanio do sprzedania kanistry 20l, w razie zainteresowania daj namiary na siebię to się odezwę.

  2. Ciekawe co zrobili z tym paliwem w wiaderkach. Czy wlali z powrotem do cysterny ?

  3. A mógł poczekać na promocję na ORLENie. Od jutra -30 groszy/litr.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport