690 680 960

W pojeździe osoby niepełnosprawnej rozładował się akumulator. Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy

Wczoraj strażnicy miejscy z Lublina otrzymali informację o pojeździe należącym do osoby niepełnosprawnej, stojącym na jezdni na ul. Skłodowskiej. Jak się okazało, rozładował się w nim akumulator. Strażnicy miejscy zaoferowali właścicielce pojazdu swoją pomoc.

W piątek rano strażnicy miejscy z Lublina otrzymali zgłoszenie o elektrycznym wózku inwalidzkim pozostawionym w pasie drogi przy ul. Skłodowskiej. Strażnicy udali się na miejsce, gdzie na wysokości posesji przy ul. Skłodowskiej 18 zastali pojazd elektryczny, pozostawiony na jezdni w sposób utrudniający ruch.

Jak się okazało, w pobliskim ośrodku rehabilitacyjnym znajdowała się właścicielka pojazdu. Kobieta będąca w znacznym stopniu niepełnosprawna ruchowo oświadczyła, że w jej pojeździe rozładował się akumulator, dlatego zostawiła go na jezdni i dotarła do ośrodka z pomocą innych osób.

W pojeździe zostawiła również telefon, w związku z czym nie mogła skontaktować się z nikim w kwestii pomocy. Strażnicy zaproponowali, że dostarczą jej telefon, zostali także poproszeni o przestawienie pojazdu w bezpieczne miejsce, co zostało wykonane. Właścicielka pojazdu skontaktowała się z synem w kwestii jego zabrania. Strażnicy zaproponowali jej również pomoc w powrocie do domu.

(fot. SM Lublin)

22 komentarze

 1. Dlaczego od razu hejt . Po prostu straznicy zachowali sie jak ludzie . Zamiast zrozumiec ze ktos ma gorzej to od razu wylewac kubel pomyj. Moze kiedys ktos z was bedzie w podobnej albo gorszej sytuacji ( czego nikomu nie zycze ) i wtedy sie zastanowi

  • To jest ich praca, stąd ta krytyka artykułu. O dzielnych kierowcach autobusów ktorzy dowożą ludzi do pracy nikt nie pisze, a tez wykonują swoją pracę. Podobnie z kasjerkami z biedronki, które obsługują każdego dnia osoby niepełnosprawne.

 2. Niesamowite

 3. Brawo. Dobre uczynki wracają

 4. A jakaż ta straż miejska dobroduszna…kto by pomyślał…ganiają tylko za ludzmi z bloczkami. ***..

 5. masz rację, niedługo będą medale 700 lecia za wyjście z ciepełka na służbę

 6. qr.. jak mi sie benzyna skończyła to nikt nawet litry wachy nie chciał dać

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas