Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Nadbystrzycka idzie do remontu. Będzie nowa, równa nawierzchnia

W sobotę około godziny 5 rano ruszą prace związane z remontem ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Wymieniona zostanie nawierzchnia na odcinku od ul. Zana do Głębokiej.

Trwają ostatnie przygotowania do remontu ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. W najbliższych dniach drogowcy przystąpią do wymiany nawierzchni na odcinku od ul. Głębokiej do ul. Zana. Prace rozpoczną się w sobotą nad ranem. Potrwają do końca września i będą podzielone na kilka etapów. W tym czasie kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

W pierwszej kolejności zamknięta zostanie cześć jezdni prowadząca od centrum miasta w stronę ul. Zana. W tym czasie pojazdy będą kierowane na objazd ulicami: Głęboka, Filaretów i Zana. To samo czeka komunikację miejską.

Następnie wykonawca przejdzie na pas jezdni w stronę centrum. W tym przypadku ruch zostanie utrzymany, choć należy spodziewać się znacznego zwężenia jezdni a tym samym czasowych problemów z przejazdem.

– Przed rokiem akademickim i dodatkowym zwiększeniem ruchu w mieście podejmujemy działania, które mają na celu poprawę stanu ulicy i jej zabezpieczenie przed pojawianiem się nowych ubytków. Wymiana nawierzchni jezdni na jej newralgicznym odcinku, o długości ponad 900 m, zwiększy bezpieczeństwo i komfort użytkowników – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jeżeli chodzi o komunikację miejską, to od soboty do odwołania inaczej kursować będą linie nr 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44 i N1. Chodzi o kursy odpowiednio w kierunku Krężnicy Jarej, Żeglarskiej, Lipniaka, os. Widok i Węglinka. W tym czasie nie będą obsługiwane przystanki Muzyczna 01 oraz Politechnika 01. Linie: 8, 14, 15, 32, 39, 40, 44 i N1 będą zatrzymywać się na
przystanku Muzyczna 03 na ul. Głębokiej. Drobnym korektom ulegną też godziny odjazdów.

Autor: redakcja

29 komentarzy

 1. Ręce opadają poprostu były wakacje ruch 50% mniejszy to nie robili remontu to nawet szkoda komentować więcej

  • Bo dziewiętnaście firm zadeklarowało, że remonty wykonują tylko w lipcu i sierpniu.
   Celowo jednak wybrali dwudziestą.
   Nie wiesz dlaczego?
   Aby głąby mieli okazję ponarzekać 🙂

 2. Słusznie, remont musi być widać! Co to za remont, jak ludzi nie ma.

 3. Jeśli nie zmienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu głęboka-sowinskiego- filaretów to korki będą wszędzie.

  • nie zmienili-dziś jest sobota, dziś jechałem Głęboką od Nadbystrzyckiej do Zana z 15minut…bo na skrzyżowaniu z Sowińskiego priorytet ma kierunek SowińskiegoFilaretów. Ruch na Głębokiej jest traktowany podrzędnie.

 4. Po co tam remont jak studenty chodzą przez przejścia jak święte krowy i więcej jak 30km/h nie osiągniesz, środki na remont nawierzchni bardziej bym przeznaczył na wymianę asfaltu na ul. Abramowickiej

 5. Bo po co to było robić w lipcu czy sierpniu jak ruch był znikomy…

 6. Termin w sam raz! Akurat studenci wrócą i korki będą aż do pl. Wolności! Brawo!

 7. remont popieram bo juz dawno bul potrzebny!
  Tylko dlaczego teraz a nie w lipcu czy sierpniu jAK BYM MALY RUCH ???

 8. Po co ten remont ? Tam trzeba wyburzyć w końcu kilka ruder i przedłużyć dwupasmówkę do Narutowicza.

Dodaj komentarz

Z kraju