690 680 960

Ukradli samochód. Następnego dnia byli już w areszcie

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali sprawców kradzieży samochodu na terenie gminy Wohyń. Mężczyźni porzucili pojazd w lesie, na terenie gminy Czemierniki. Wkrótce mężczyźni staną przed sądem.

Do kradzieży doszło w miniony sobotę kilka minut przez 23:00. Policjanci z Radzynia Podlaskiego otrzymali informację, że z posesji w miejscowości Wohyń, został skradziony pojazd osobowy.

– Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Wówczas okazało się, że znani właścicielowi posesji bracia w wieku 16 i 19 lat, mieszkańcy gminy Wohyń wspólnie z dwoma innym nieznanymi mężczyznami ukradli mitsubishi. Wewnątrz pojazdu znajdowały się kluczyki, dokumenty tożsamości oraz dokumenty od auta. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę około 1800 złotych – informuje mł.asp. Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Już następnego dnia sprawcy byli w rękach policjantów. Kryminalni zatrzymali również 18-letniego mieszkańca Janowa Podlaskiego oraz 21-letniego mieszkańca gminy Wohyń, którzy wspólnie z braćmi dokonali kradzieży mitsubishi. Pojazd został porzucony w lesie na terenie gminy Czemierniki.

– Wczoraj pełnoletni amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzut i przyznali się do winy, natomiast nieletni za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym – wyjaśnia mł.asp. Piotr Mucha.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

68-113971w

2017-10-03 10:35:49
(fot. Policja Radzyń Podlaski)

6 komentarzy

 1. zatankujesz, zapłacisz OC i już auto dwa razy droższe

 2. Dla właściciela tez gratulacje za beztroskę. Jeszcze flaszkę mógł im zostawić.

  • Doczytałeś, że pojazd stał na posesji? Kiedy wreszcie będzie można zastrzelić takich, co wchodzą bez pytania na cudzą własność?

   • I tu muszę Ci przyznać rację. Ale powiedz ubezpieczycielowi bądź Policji, że skradziono Ci z posesji auto z dokumentami i kluczykami wewnątrz. To zrozumiesz o jakiej beztrosce mówię.

 3. Nigdy ,bo w tym kraju bandyci mają większe prawa niż zwykli obywatele

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas