Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł 350 kg nawozu z pola

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł z pola 350 kg nawozu rolniczego. Właściciel wycenił straty na blisko 1500 zł.

W poniedziałek do Posterunku Policji w Dołhobyczowie zgłosił się mieszkaniec gminy Mircze, który zawiadomił, że z jego pola w tej samej gminie zostało skradzionych 350 kilogramów nawozu rolniczego.

Jak przekazał 63-latek, nawóz przechowywany był na przyczepie w siedmiu 50 kilogramowych workach. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na blisko 1500 złotych.

Policjanci, jeszcze tego samego dnia ustalili sprawcę przestępstwa, którym okazał się 30-letni mieszkaniec tej samej gminy. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze odnaleźli skradzione mienie, które w całości zostało już zwrócone właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Szkoda że odzyskał. Rolnik to najgorszy typ czlowieka. Rok temu przeprowadzilam się na wieś i z rolnikami same problemy. Hałasują, smrodzą gnojem i nawozami, blokują drogi traktorami i kombajnami a policja zgłoszenia na gdzieś. A od kurzu przez całe żniwa moja curka ma alergię.

    • „curka” – to już wiem dlaczego cię z miasta wygonili. Zamieszkaj w kopalni i miej problem, że węgiel kopią…

    • Pacnij się w czerep. Poszedłeś mieszkać na wieś, kidasz się i brehasz. Człowieku taki jest urok zycia na wsi. Pomyliłeś adres. Trzeba było wyprowadzic się do kurortu. Tam jest cicho, nic nie smierdzi,

    • No udał Ci się ten fortel na miastowych ,tylko dlaczego masz takie niskie poczucie wartości jako mieszkaniec wsi? Taka nienawiść do miastowych? To niszczy psychikę chłopie. To nie pierwszy komentarz w twoim wydaniu w tym stylu .Ale tylko elektorat władzy obecnej się na to nabierze .

  2. Dobrze, że nawóz był w workach bo już się bałem, że rozsiany zebrał.

  3. Zuza 24 ,to prowokacja zresztą nieudolna. Nie dajcie się nabierać.