Ukłuł aptekarkę igłą krzycząc, że zaraził ją wirusem WZW. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który ukłuł aptekarkę igłą krzycząc, że jest zarażona wirusem WZW. Łącznie 27-latek usłyszał aż 7 zarzutów.

Bialscy policjanci pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymali informacje o zdarzeniu na terenie jeden z aptek w Białej Podlaskiej.

– Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do apteki i zażądał sprzedaży leku na receptę, który tego dnia już kupował. Pracownice apteki odmówiły sprzedaży, z tego właśnie powodu. Wówczas sprawca stał się agresywny. W pewnym momencie podbiegł do jednej z kobiet i ukłuł ją igłą, krzycząc, że skoro nie chciała sprzedać mu leku to teraz zaraził ja wirusem WZW po czym uciekł z apteki – relacjonuje zdarzenie st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy ataku. Podczas patrolu terenu miasta policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, pomimo iż ten na widok radiowozu próbował uciekać.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 27-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska ma na swoim koncie inne czyny. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów w tym uszkodzenie mienia, groźby oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej lekarza stacji pogotowia ratunkowego – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

68-110960

2017-08-14 11:47:16
(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Jak dopuścił sie takich czynów jak opisano, to pewnie z niego świrus, a takim sąd jedynie paluszkiem pogrozi i za jakiś czas znów sobie poczytamy o niepoczytalnym.

  2. A teraz sprawce będą w pierdlu kluć w dopala…

  3. Szkoda tej Pani bo będzie żyła teraz w strachu i niepewności…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy