690 680 960

Trzy wypadki na wjeździe do Chełma. Trasa do Lublina jest całkowicie zablokowana

Całkowicie zablokowana jest droga krajowe nr 12 na wjeździe do Chełma od strony Lublina. Doszło tam do wypadku. Pojazdy kierowane są objazdami.

Do trzech zdarzeń doszło w ostatnich godzinach na drogach wjazdowych do Chełma. Najpierw na przebiegającym przez las odcinku drogi krajowej nr 12, prowadzącej do Lublina, zderzyły się dwa samochody osobowe: opel i volkswagen. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak nam wyjaśnia kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierujący oplem 78-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim pojazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z volkswagenem.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Chodzi o kobiety podróżujące volkswagenem. Matkę z córką przetransportowano do
szpitala. Wiadomo już jednak, że nie doznały one żadnych poważniejszych obrażeń ciała.

Niebawem na ten samej trasie, a dokładnie w pobliskim Janowie, zderzyły się trzy pojazdy. W tym przypadku policjanci dopiero ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia. Droga jest jednak całkowicie zablokowana.

Cały ruch kierowany jest objazdem drogami wojewódzkimi nr 839 i 812 czyli z krajowej 12 w Maryninie przez Pawłów, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec i Adamów. Niektórzy kierowcy, zwłaszcza samochodów osobowych, wybierają też inne, lokalne trasy np. przez Ochożę Kolonię i Horodyszcze, czy przez Leonów i Wereszcze Duże.

Jakby tego było mało, dwa auta zderzyły się też na wjeździe do Chełma od strony Włodawy. Tutaj wstępnie wiadomo już, że sprawca zdarzenia wykonując manewr skrętu w lewo, na teren stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka audi.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Jak nam jednak przekazali policjanci, nie ma większych problemów z przejazdem.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Najlepsi kierowcy Europy w najstarszych autach w Europie. Żartuję. Wszyscy doskonale wiedzą, ze to skutek nowych przepisów, zbyt dużej liczby znaków i tego, że policjanci nie potrafią mierzyć prędkości pojazdów. Nie potrafią, bo zamiast na kursie obsługi miernika prędkości, byli na kursie roznoszenie po szkołach odblasków.

  2. w lasku drogowcy remontowali nawierzchnię i było wahadło…dziadyga pewnie nie zczaił ,że samochody hamują i się wkomponował

  3. Nie od dziś wiadomo, że chełmofony wygrywają prawko w czipsach.

  4. W Chełmie szkoły nauki jazdy przygotowują do ruchu furmanów, a nie kierowców. Jak się patrzy jak skręcają w prawo, to ma się wrażenie, że osobówka jedzie jak tir z przyczepą – zjeżdża do osi jezdni i potem w prawo, często bez kierunkowskazu, ale przy skręcie w lewo to jest dopiero sztuka – staje przy prawej krawędzi, albo na ukos i blokuje cały ruch za sobą, gdyby stanął lewymi kołami na linii rozgraniczającej to w wielu przypadkach można by go omijać z prawej, ale gdzie tam! Kiedyś tak stanęła nauka jazdy przede mną z nr tel. na masce – dzwonię do instruktora i pytam czemu człowieku stoisz jak krowa na pastwisku, a on, że kursant się boi stawać przepisowo!

  5. Niech najlepiej każdy patrzy na siebie / czy aby na pewno, tak super przepisowo zachowuje się na drodze/, a nie pisze głupie komentarze!

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas