690 680 960

Szykują się podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Decyzja zapadnie w tym tygodniu

O ok. 15 proc. miasto zamierza podnieść opłaty, jakie ponoszą kierowcy pozostawiając swoje pojazdy w strefie płatnego parkowania. Decyzję, czy podwyżka zostanie wprowadzona, podejmą w czwartek lubelscy radni.

30 komentarzy

 1. Parkowanie powinno być w całym mieście darmowe!
  Nie ma żadnych przesłanek żeby zdzierać z ludzi dodatkowe pieniądze dla wymyślnych celów władzy.
  Wybieramy takich ludzi do władz, którzy obiecują co nam dobrego nie zrobią by za chwile wprowadzać nowe daniny na rzecz władzy.
  My się na to godzimy więc oni robią co chcą.
  Po kolejnych wyborach będzie to samo,

  • Jest przesłanka

   Utrzymanie Areny Lublin kosztuje nas 33 miliony rocznie
   Aqua Park tez kosztuje z biletów nie ma zysku.

   • o dziwo te bilety na aqua park są drogie i droższe niż we wrocławiu, więc ja się pytam gdzie są pieniądze. Woda w większości moich pobytów zimna, w ferie była ciepła bo był tłum dzieci. Skończyły się ferie.
    Kolejne odwrócenie się od basenu będzie w kwietniu wraz z płatnym postojem dla klientów.

 2. Darmowego parkowania dla mieszkańców !!!.

 3. Rozumiem, że to na przyszłość. A tak w ogóle w temacie strefy płatnego parkowania. Uważam, że na dzień dzisiejszy strefa płatnego parkowania powinna być dla uchodźców z Ukrainy darmowa wzorem lubelskiej komunikacji miejskiej, a i straż miejska powinna nieprawidłowo zaparkowane samochody uchodźców z Ukrainy traktować z większą pobłażliwością tzn. nie wręczać mandatów tam gdzie można tego uniknąć, nie oszukujmy się na lubelskich osiedlach w najbliższych dniach przybędzie aut z Ukrainy (bo do dzieci studentów przyjadą rodzice, do kogoś dołączy żona z dziećmi, do kogoś innego brat z siostrą), a osiedla lubelskie nie są z gumy. Bądźmy ludźmi.

  • strefa parkowania ma służyć możliwością zaparkowania w miejscach trudnych do zaparkowania. Przynajmniej w teorii. Na obecną chwilę dla mnie jest drogo.

   Co do przyjezdnych to powinno się pozwolić zaparkować auto na terenie miejskim, żeby nie generować kosztów dla miasta, na obrzeżach miasta bo raczej miasto działki nie posiada na terenach blokowisk.
   Nie oszukujmy się, jak pracujący mieszkaniec nie ma gdzie zaparkować to przyjezdny, którego auto będzie zalegać na postoju 24h nie znajdzie przychylności wspólnoty.

  • Stoi w płatnej strefie parkowania na chodniku bez biletu Maserati,Porsche i Tesla na ukraińskich blachach za darmo bo oni są biedni i przed nimi zdezelowany Lanos też bez biletu ale z mandatem.

 4. Pozwe zbiorowy przeciwko ZNK

  Szukam adwokata który zajmie się zbiorowym pozwem przeciwko płatnej strefie parkowania dla mieszkańców mieszkających w tej strefie.Opłata za abonament dla mieszkańca jest BEZPRAWNA i do niczego nie uprawnia jest normalną KRADZIEŻĄ!!. Jak by ktoś nie wiedział to opłata 150 zł pobierana jest za wydanie abonamentu i nie ma mowy o zwrocie .

 5. Jast na to sposób.

  A ja mieszkam a płatnej strefie parkowania i nie płacę ani abonamentu ani za bilety.ZNK i łysoń może mnie cmoknąć

 6. dosyć wyzysku

  Podnieść ceny dla wszystkich Polaków za wszystko i dać wszystko za darmo obcym czy to jest logiczne. Parkowanie powinno być darmowe dla mieszkańców a tak jest nabijanie czyjeś prywatnej kasy przez mieszkańców co budowali te parkingi. Jest to dojenie jednych przez drugich z tłumaczeniem że będzie lepiej.

 7. Złodzieje !!!!

 8. Putin zmieni płatna strefę parkowania w strefę zniszczeń.

 9. Bez wstydu i umiaru.OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!

  W obliczu wojny takie problemy maja nasi radni z prezydent !!!. Po prostu WSTYD !!!.

 10. Parkingi w centrum powinny byc maksymlnie drgie

  • Bo… rozwiń swoja światłą wypowiedź.

   • zapewne metro jest w planach, z windami bo młodym już kolana siadają na chodzenie po schodach a to nie powód do uzyskanie niepełnosprawności.
    Obecnie komunikacja jest jak wycieczka objazdowa, Czasem widoki ładne ale spać po pracy już nie ma kiedy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku