Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Święto Wojska Polskiego w Lublinie (zdjęcia, wideo)

We wtorek w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Główne uroczystości miały miejsce na Placu Zamkowym. Święto Wojska Polskiego jest jednym z najważniejszych świąt w Rzeczpospolitej. Ustanowione zostało w roku 1992 na pamiątkę Bitwy Warszawskiej zwanego również „Cudu nad Wisłą”.

30 komentarzy

 1. Kieszonkowe mocarstwo. Szacunek dla żołnierzy, wręcz przeciwnie dla polityków.

 2. Zdjęcie 47 piękne.
  Widać, że wybory już blisko bo „wiecznie bezrobotny ministrant z Lublina” wciska się na każdą imprezę.
  A tym czasem plotka głosi coś dopiero o II dziesiątce na liście wyborczej

 3. Do alka
  Szanowny Kolego jest takie powiedzenie – nie od razu Kraków zbudowano- Bezpieczeństwo Naszego Kraju powinno być świętością dla kazdego Polaka . Teraz trwa odbudowa polskiej armii i jeszcze potrwa długie lata . Dlatego między innymi walczący ukraińcy dają nam czas na unowoczośnienie naszych sił zbrojnych. A najlepiej zasilić szeregi Naszego Wojska. i zobaczyć je od środka . Ja to widziałem na poczatku lat 70 ubiegłego wieku chociaż to już przepaść i nie ma co robić porównań .Serdecznie pozdrawiam

 4. Musztra wychodzi im dobrze, świętować potrafią, ciekawe jak poradziliby sobie z wagnerowcami jakby tak zaczęli kicać przez Wielki Plot Małego Jarka.

 5. A jaka była rola Kościoła w tym zdarzeniu,że tak ochoczo włącza się w obchody tej rocznicy? Jaką zaś rolę odegrali hierarchowie Kościoła podczas rozbiorów Polski,to akurat wiedza powszechna. Tymczasem jakiś kmiot z Żoliborza krzyczy o zdrajcach ojczyzny.

 6. Do Pmwd

  Pogarda, wilczku, to przywilej ludzi światłych i rozumnych .W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty. Głęboko w rzyci mam twoją szczeniacką pogardę.
  Autor: Baranina, Gra Wiedźmin

  • To żeś na temat poleciał… Ale czego się spdziewać,skoro w wojsku byłeś w latach 70? Czyli żelazny elektorat. Szkoda czasu na takich. Zresztą jak lubisz cytaty,to ponoć czas jest najlepszym lekarzem,a dla ciebie zegar bije nieubłagalnie. Na szczęście dla tych normalnych jakich coraz więcej. Pozdrawiam.

  • A zrozumiałeś cokolwiek z tego o czym pisał? Nawet po polsku nie potrafisz interpunkcji używać. Zostałeś w tych latach siedemdziesiątych i czka Ci się nieświeżym śledziem.

 7. Lublinianie jak widać, wolą spędzić ten czas w najbliższym gronie, frekwencja na uroczystosciach to potwierdziła.

 8. I bardzo dobrze chociaż raz w taki upał dostali wysiłek..
  Należy im się
  Zasługują na to

 9. Mariuszkowi chyba defilada nie wyszła, jakaś taka bez efektu wow.

 10. Marian vel Marianna.

  Polki i polacy. Ludzinie i ludzie. Największy wróg to opresyjne państwo PiSS, które bezpowrotnie niszczy demokrację liberalną w tym kraju. Dlatego każdy światły obywatel musi za miesiąc iść na wybory i zagłosować na światłą Europejska opozycję. Niech żyje zjednoczona Unia Europejska!!! Precz z państwami!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo