Strzelba stała w kącie od dłuższego czasu. Jest już wstępna przyczyna rodzinnej tragedii na Czechowie

Od wczorajszego wieczoru trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności rodzinnej tragedii na Czechowie. Wszystkie ofiary miały rany postrzałowe głowy. Zwłoki obu kobiet znajdowały się na łóżkach, mężczyzna leżał na podłodze.

Wstępne ustalenia wskazują, że rodzina, której ciała znaleziono w piątkowy wieczór w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Lawinowej w Lublinie, straciła życie na początku tygodnia. Najprawdopodobniej w poniedziałek lub wtorek. Wszyscy zginęli od strzału w głowę, przy czym najpierw zastrzelone zostały kobiety, które znajdowały się w swoich łóżkach. Jak udało nam się ustalić, starsza z nich najprawdopodobniej zginęła we śnie. Była w pidżamie i częściowo przykryta kołdrą.

Dotychczas przeprowadzone czynności wykazały, że praktycznie pewne jest, iż to 72-letni Wojciech B. najpierw zabił swoją 70-letnią żonę i 38-letnią córkę, po czym przeszedł do przedpokoju, gdzie popełnił samobójstwo. Znaleziono go leżącego na podłodze w kałuży krwi, obok niego znajdowała się strzelba.

O ile w mieszkaniu roznosił się już nieprzyjemny zapach, na zewnątrz nie był on jeszcze wyczuwalny. Zwłoki zostały odkryte po interwencji drugiej z córek małżeństwa, która od kilku dni nie mogła się w żaden sposób skontaktować z najbliższymi. Kobieta mieszkała w Warszawie, jednak postanowiła wraz z mężem przyjechać do Lublina, aby sprawdzić, co się stało. Nie mogąc dostać się do mieszkania, powiadomiła o wszystkim policję.

Funkcjonariusze po rozmowie z małżeństwem poprosili o pomoc strażaków. Ci dostali się do mieszkania, gdzie odkryto zwłoki. Jak nas poinformował kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, rodzina pochodziła ze Świdnika. Do Lublina przeprowadzili się na czas remontu swojego mieszkania. W międzyczasie jednak, mężczyzna postanowił sprzedać mieszkanie w Świdniku. Wojciech B. był lekarzem, a jednocześnie od kilku kadencji pełnił funkcję miejskiego radnego w Świdniku.

Wstępnie ustalono, że mężczyzna cierpiał na depresję. Kolejnym powodem, który miał być przyczyną jego desperackiego czynu, były długi w jakie popadł. Udało nam się ustalić, że od pewnego czasu jego stan się pogarszał. Kilkukrotnie interweniowało w mieszkaniu też pogotowie ratunkowe.

Z rozmów z najbliższymi sąsiadami wynika, że była to normalna i spokojna rodzina. Nikt nigdy nie słyszał, żeby dochodziły z mieszkania krzyki czy kłótnie. Nie należeli również do takich, co izolują się przed innymi. Często zamieniali z sąsiadami po kilka słów, na mężczyznę zaś zawsze można było liczyć, w przypadku potrzeby pomocy. Podobnie mieli z nim jego pacjenci, gdyż zdarzało się, że przyjmował ich w domu, po godzinach.

Udało nam się również ustalić, że broń, z której cała trójka zginęła, od pewnego czasu stała w kącie w mieszkaniu. Widzieli ją odwiedzający lekarza. Wojciech B. miał na nią jednak pozwolenie i posiadał ją w pełni legalnie.

(fot. lublin112)
2018-04-07 18:39:00

34 komentarze

 1. Boże Boże Boże, straszna tragedia. Apeluję do Czytelników o powstrzymanie się od komentarzy, od których pod poprzednim artykułem robi się niedobrze.

  • Z tym apelem należałoby się raczej zwrócić do moderatora ze 112 bo za dużo idiotów w internecie i do nich to nie dotrze. Nie liczyłbym jednak na wyrozumiałość przy kasowaniu kretyńskich albo prowokacyjnych komentarzy bo 112 boi się że straci czytelników, jak zresztą wszystkie media w naszych kopniętych czasach.

   • zgadzam się tobą gh parę razy pisałem (ale oczywiście cenzura) żeby nie publikować prowokacyjnych,głupich,i prowokujących innych komentarzy, ale chyba o to chodzi

    • Ja już tyle razy pisałem żeby w takich przypadkach wyłączać możliwość komentarzy… Zabrać w ten sposób możliwość popisywania się przez zwyczajnych idiotów…
     Niestety nic mnie wskórałem… co więcej kasowano większość moich wpisów.. Krótko mówiąc: „Mów do słupa a słup …itd” Ciekawe co zrobisz moderatorku jak kiedyś ciebie albo kogoś z bliskich ci osób spotka jakieś nieszczęście (oczywiście że nie życzę nikomu nic złego ale w życiu różnie jest….) Co ty wtedy biedny poczniesz…. Życzę więcej rozumu i człowieczeństwa – szczególnie tym „mądrym inaczej” którzy nie mają szacunku ani do siebie ani do nikogo – Pozdrawiam 🙂

  • dziwne to ..i sam by się zastrzelił z karabinu? strzelił sobie w głowę? a to musiał się nieźle nakombinować z długą lufą….coś tu nie gra ….a jako lekarz to by sobie jakieś środki wziął, coś wstrzyknął w sposób cywilizowany…po co ta teoria ? nie wydaje mi się to logiczne przekierunkowanie…w Świdniku znalazłby taniej mieszkanie na czas remontu ….o ile chodziło tylko o remont….

  • Popieram twoj komentarz.Poniewaz jest to tragedia.I nikt niema prawa oceniac .Kazdy niech zacznie od siebie a glupie komentarze sa ni na miejscu po takiej tragedii

   • To już nie wolno oceniać radnych PO? Nie chcesz nie czytaj. Elektorat się wykrusza. Który następny?

 2. Nikt nie słyszał 3 wystrzałów? Antoni powinien komisje powołać.

 3. Czy to takie pewne że to było samobójstwo? W jaki sposób można oddać trzy strzały z broni myśliwskiej w bloku pełnym ludzi i żeby nikt nie usłyszał? Jak można się zastrzelić z długiej broni? A to że było to samobójstwo to bardzo kontrowersyjne stwierdzenie.

  • Uwierz mi można się zastrzelić.. Pamiętam jak pod gimnazjum do którego chodziłam zastrzelił się (właśnie z broni myśliwskiej) mąż nauczycielki od wf-u. Powodem był rozwód. Facet przyszedł pod szkołę i walnął sobie w łeb. Kawałki głowy był na całym parkingu. Dwóch uczniów to widziało..

 4. Myślałem że to wina strzelby bo stała w kącie od dłuższego czasu.

 5. mściwy cham z dostawczaka

  Broń raz do roku sama strzela……cyt.kaprala z wojska…….

  • U nas plutonowy przekonywał że raz do roku to miotła sama strzela, a broń trochę częściej…

 6. po to w I akcie jest strzelba na widoku aby w ostatnim wystrzeliła. Szkoda ludzi

  • Dokładnie, nie po to stoi na widoku żeby nikt jej nigdy nie użył… W dodatku w domu, gdzie człowiek cierpi na depresję… że nikomu nie zaświtało żeby ją schować…

 7. faktycznie gdzie my żyjemy? Trzy strzały w bloku i nikt nie reaguje. A gdyby to byli mordercy którzy napadli kogoś w jego własnym bloku i co? … mogą sobie strzelać do woli? To także nauczka dla nas abyśmy reagowali.

 8. Tak, ze rodzice tłuką dzieci, ze mąż bije żonę, tego sąsiedzi nie słyszą. W tym przypadku nie słyszeli 3ech wystrzałów. Jak się będzie jakaś parka bzykac, to usłyszą z sasiedniej klatki.

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

   Chciałbym jak najuprzejmiej skorygować Twoją światłą wypowiedź, dotyczącą tej bzykającej sie parki…
   … w Polsce, kraju ponoć katolickim, bzykające sie parki najczęściej słyszą (i widzą) Szanowne członkinie Kółek Różańcowych oraz panowie w jakże gustownych, czarnych kieckach.

 9. ?? w czwartek pan B. widziany był w lidlu w Świdniku, sobowtór?!

 10. Czy Ty wiesz co piszesz? Jak można życzyć komuś ”ubicia na miejscu”? Wiesz, że w internecie nie jesteś anonimowy?

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

   „nje nerwujsja” Ewela – słowa nie mają tak silnej mocy sprawczej żeby kogoś na miejscu ukatrupiły – chociaz czasami szkoda, bo nie posiadając przedmiotu przypominającego bron, sam bym chętnie (oczywiście w intencji porządku) kilku „człowieków” ukatrupił.
   Jako wolontariusz, żeby nie było, że z chęci zysku.

 11. no i wiktor przypal bedzie

 12. Wreszcie jakiś artykuł, który można przeczytać i nie dostać mdłości. Ocena raczej nie należy do żadnego z internautów. 112 nie potrzebujecie moderatora ? 😉

 13. Zdelegalizowac myslistwo, bo juz masa osob zginela z rak mysliwych specjalnie lub niby przez pomylke (z dzikiem jakos czesto ludzi mylą. Przypadek?)

 14. Kurde szok. Znałem faceta od wielu lat. Mieliśmy działki na przeciwko siebie nad Piasecznem…..

 15. Znałem go i to był kawał drania i złodzieja, zrujnował życie paru osobom. Uważam, że zastrzelenie siebie to najlepsze co zrobił, tylko szkoda, że o kilka lat za późno.

 16. Czyżby Radny platformy oszustów z kłopotami finansowymi wezwanie do CBA dostał?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki