Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie prac polowych natknął się na niewybuch. Na miejsce wezwano saperów (zdjęcia)

Podczas prac polowych w powiecie bialskim został znaleziony pocisk artyleryjski. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Mundurowi zneutralizowali już pocisk i sprawdzili pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Przed bieżącym weekendem dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Lebiedziew, podczas prac polowych znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch.

– Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Okazało się , że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego długości 35 cm. Pocisk został już zneutralizowany przez saperów, który sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Przy tej okazji apelujemy o rozwagę w przypadku odnalezienia niewybuchów!

– takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.
– miejsce, gdzie się ono znajduje należy dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.
– jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.
– o znalezisku jak najszybciej trzeba powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.
– pamiętaj, bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów!

W trakcie prac polowych natknął się na niewybuch. Na miejsce wezwano saperów (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

W trakcie prac polowych natknął się na niewybuch. Na miejsce wezwano saperów (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

5 komentarzy

  1. Tym razem dobrze napisaliście! Tak to jest niewybuch.

  2. Ja być obca krajowca i se myśleć, że:

    Jak to się dzieje, że dopiero teraz, tyle lat po wojnie się toto wyoruje.
    Przecież to pole w tym roku pierwszy raz nie uprawiano.

  3. Takie rzeczy ziemia sama wyciąga do góry. Pod wpływem zamarzania lód wypycha przedmioty na powierzchnię ziemi a w trakcie rozmarzania gleby pozostają na powierzchni…

  4. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

Dodaj komentarz