Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spożywanie alkoholu, przekraczanie prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie. Zobacz na co jeszcze skarżą się mieszkańcy Lublina

Zaledwie tydzień temu w naszym województwie ruszyła Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a już mieszkańcy dokonali kilkuset zgłoszeń. Przeważają wykroczenia, które są najbardziej uciążliwe dla społeczności, czyli spożywanie alkoholu, przekraczanie prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie.

Tydzień temu w naszym województwie uruchomiona została Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Projekt ten pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby każdy bez najmniejszego problemu, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie sygnały zgłoszone przez mieszkańców weryfikowane są przez policję. Jeśli informacje się potwierdzą, wprowadzone zostają wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli.

Tylko w Lublinie mieszkańcy w przeciągu siedmiu dni dokonali ponad 200 zgłoszeń. Przeważają wykroczenia, które są najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności. Najwięcej sygnałów, gdyż aż 85 dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przy czym przoduje tu dzielnica LSM skąd wpłynęło 28 zgłoszeń, a także Śródmieście i Czuby po 17 sygnałów. Na drugim miejscu jest nieprawidłowe parkowanie, mieszkańcy miasta zgłosili 44 takie przypadki zaś na trzecim miejscu przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości – 26 zgłoszeń. Takie sytuacje mają występować m.in. na ulicach: Turystycznej, Koncertowej, Willowej, Sławinkowskiej, Sikorskiego, Głębokiej, Glinianej, Roztocze, Jana Pawła II, Wyżynnej oraz Wrotkowskiej.

W dziewięciu przypadkach mieszkańcy wskazali na miejsca grupowania się małoletnich oraz złą organizację ruchu drogowego. Osiem zgłoszeń dotyczy żebractwa, sześć aktów wandalizmu a po cztery zażywania środków odurzających oraz miejsc, gdzie odbywają się nielegalne rajdy samochodowe. Tutaj zgłaszano ulicę Zelwerowicza, al. Solidarności oraz Strefę Ekonomiczną na Felinie. Do tego trzeba doliczyć po trzy zgłoszenia dotyczące bezdomnych, dzikich wysypisk śmieci, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz niszczenia zieleni. Zanotowano także po jednym zgłoszeniu dotyczącym nieprawidłowego oznakowania drogi, niestrzeżonego przejazdu kolejowego, wypalania traw oraz znęcania się nad zwierzętami.

Co ważne, nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące dzikich kąpielisk, kłusownictwa, nielegalnej wycinki drzew, niebezpiecznych miejsc na akwenach wodnych, niestrzeżonych przejść przez tory, poruszania się po terenach leśnych quadami, utonięć jak też zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych.

(fot. lublin112)
2016-09-22 08:00:49

13 komentarzy

  1. na Czubach na Radości koło Elmaxu cały czas stoją podejrzane typki natomiast za bazarkiem handlują fajkami i zalatwiają czarne interesy

Z kraju