Piątek, 13 czerwca 202513/06/2025
690 680 960
690 680 960

Ryszard Zajączkowski powalczy o fotel prezydenta Lublina. Stawia na schrony, więcej zdradzić nikt nie chciał

Były szef lokalnych struktur Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna, aktywny uczestnik ruchów antycovidowych Ryszard Zajączkowski jest kolejnym kandydatem na prezydenta Lublina. Niewiele jednak można było dowiedzieć się na temat programu wyborczego.

We wtorek przed lubelskim ratuszem odbyła się prezentacja kolejnego kandydata na prezydenta Lublina, jak też osób starających się o stanowisko radnych Rady Miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Lublin Przyszłość i Tradycja. Listy tych ostatnich zostały zarejestrowane przez Krajowe Biuro Wyborcze w ubiegłym tygodniu, kandydata na prezydenta zgłoszono dzisiaj.

Mowa tu o Ryszardzie Zajączkowskim. Wykładowca KUL wcześniej zdobywał doświadczenie na amerykańskich uczelniach, przetłumaczył na język polski 120 książek, jest autorem licznych prac naukowych, konsultantem i członkiem wielu stowarzyszeń zrzeszających pracowników naukowych.

Ubiegający się o fotel włodarza miasta Ryszard Zajączkowski wyjaśnił, że najważniejsza punkt programu wyborczego KWW LPiT stawia na bezpieczeństwo mieszkańców. Podkreślił, iż obowiązkiem każdej władzy, zarówno państwowej jak też lokalnej, jest przede wszystkim troska o obywateli.

– Dzisiaj żyjemy w czasach bardzo niespokojnych. Dochodzą do nas wciąż głosy, że jest zagrożenie wojenne. Dobrze, że żyjemy w czasach pokoju. Bowiem w przypadku zagrożenia wojennego mieszańcy Lublina znajdą się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. 95 procent mieszkańców naszego miasta to są ludzie, którzy nie znaleźliby miejsca w schronach ani miejscach schronienia. Byliby zdani wyłącznie na siebie – tłumaczył Zajączkowski.

Wskazywał, że władza w tym wypadku nic nie robi. Tłumaczył, iż owszem są przewidziane również miejsca schronienia na wypadek krótkotrwałych kataklizmów pogodowych, jednak wymagają one przystosowania do lepszych warunków. Zaznaczył jednocześnie, że według informacji Państwowej Straży Pożarnej w ostatnich latach ilość miejsc schronienia zmalała.

– Z jednej strony mamy zapowiedzi, że Lublin przygotowuje się do tego, aby być Europejską Stolicą Kultury, a z drugiej strony nie jesteśmy w stanie czuć się tutaj bezpiecznie. Zwłaszcza wobec zagrożeń, które mogą na nas przyjść. Oby nie przyszły – dodał Ryszard Zajączkowski.

Rzecznik Komitetu Wyborczego Wyborców Lublin Przyszłość i Tradycja Paweł Górnik zobowiązał się, że w przypadku uzyskania większości w radzie w ciągu 90 dni od rozpoczęcia kadencji przyjęte zostaną zmiany, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. Pomimo zaproszenia dziennikarzy, przedstawiciele komitetu nie chcieli odpowiadać na żadne pytania. Zachęcali do przesyłania ich mailem.

– Nie chcemy, aby nasi doradcy podzielili los np. byłego dyrektora Mirosława Hagemejera, który został zwolniony za to, że odważył się powiedzieć, jak jest naprawdę. Tamto dotyczyło budownictwo, to dotyczy poważniejszej sprawy, gdyż zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców – wskazano.

Kandydaci KWW Lublin Przyszłość i Tradycja do Rady Miasta:

OKRĘG 1:
Ryszard Zajączkowski, Andrzej Bojanek, Dorota Dutkiewicz, Konrad Domański, Jolanta Sip, Anna Samojłowicz, Andrzej Filus
OKRĘG 2:
Mieczysław Konarski, Anna Zajączkowska, Mariola Gałecka, Małgorzata Grudzień, Piotr Knap, Anita Kęsicka-Smyk, Andrzej Michniewicz
OKRĘG 3:
Grzegorz Robak, Robert Oleniacz, Beata Żywicka-Grochal, Katarzyna Spuz, Lidia Wądołowska, Paweł Maksym, Monika Partycka
OKRĘG 4:
Jacek Jabłoński, Andrzej Filipowicz, Barbara Mazurek, Henryk Koper, Alicja Sieg, Anna Wargol, Marzena Parys –Sosińska
OKRĘG 5:
Paweł Górnik, Grzegorz Bieliński, Diana Snuzik, Kamil Truskowski, Agnieszka Młynarska, Piotr Samojłowicz, Edyta Snarska
OKRĘG 6:
Jerzy Przerwa, Elżbieta Michalska, Magdalena Zawadzka, Adam Podkowa, Zbigniew Pańpuch, Elżbieta Sternik, Kamil Grudzień, Waldemar Buczek

26 komentarzy

  1. Tym komentarzem udowodniłeś po raz kolejny jakim jesteś lewackimi głąbem.

    • Ocena: 0

      zajrzyj do słownika wyrazów obcych , nie możesz nazywać lewakiem każdego , kto ma inne niż ty poglądy, no chyba, że jesteś słomą z butów Brauna albo co gorsza niejakiej Pawłowicz

  2. Humanista,znaczy bez społecznie pożytecznego wykształcenia.

  3. Patologia Obywatelska
    Ocena: 0

    Panu Trzaskowskiemu podstawiono pusty tramwaj, żeby ekipa nagrała „prawdę o prezydencie, który lubi jeździć tramwajem”. Ocieplanie wizerunku bałwana. Socjotechnika rodem ze Sputnika.

    • A to Trzaskowski jest kandydatem na prezydenta Lublina, czy ty jesteś fiejem?

  4. Ocena: 0

    Niby wykształcony, bywały w świecie ale jakiś taki

  5. Krzysztof Knur.
    Ocena: 0

    Oj pchają się świnie do koryta…..

  6. RobotnikDrogowy
    Ocena: 0

    Kolejny głodny $$$ i za nim reszta gotowa przyjąć dużo PLNów, OJRO…

  7. Ocena: 0

    Najlepszy kandydat na prezydenta miasta Lublin. Osoba po za układu. Kiedy wszyscy bali się odezwać walczył z kłamstwem pandemii.

    • Spoza układu to Mietek spod monopolowego. Zbieżność poglądów z p. Zajączkowskim nie mniejsza niż 90%, a nie miałby takich ambicji do rozkradania, bo wystarczyłaby mu flaszka dziennie.

  8. Ocena: 0

    Tylko I wyłącznie Prezydentem Lublina pan Krzysztof Ż

  9. Ocena: 0

    już jeden idiota ganiał po sejmie z gaśnicą teraz drugi się szykuje, by ganiać po Ratuszu ?? Tylko co weźmie w łapy, bo gaśnice zużył już Braun, na takich degeneratów głosować nawet nie przystoi, bo to wstyd

  10. Schrony, temat ważny. Przecież w razie potrzeby nikt nie wie gdzie i jak uciekać, a co najwyżej zdąży do własnej piwnicy.

    A poza tym, ja też nie mam programu wyborczego, żadnych planów i projektów, pomysłów i założeń, zatem będę idealnym kandydatem na prezydenta miasta, tudzież radnego. Jestem bardzo niezłomny i sprawiedliwszy od Temidy, o moralności nie wspomnę, bo mój światopogląd jest mojszy, niż twój twojszy.

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia