Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ryszard Zajączkowski powalczy o fotel prezydenta Lublina. Stawia na schrony, więcej zdradzić nikt nie chciał

Były szef lokalnych struktur Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna, aktywny uczestnik ruchów antycovidowych Ryszard Zajączkowski jest kolejnym kandydatem na prezydenta Lublina. Niewiele jednak można było dowiedzieć się na temat programu wyborczego.

We wtorek przed lubelskim ratuszem odbyła się prezentacja kolejnego kandydata na prezydenta Lublina, jak też osób starających się o stanowisko radnych Rady Miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Lublin Przyszłość i Tradycja. Listy tych ostatnich zostały zarejestrowane przez Krajowe Biuro Wyborcze w ubiegłym tygodniu, kandydata na prezydenta zgłoszono dzisiaj.

Mowa tu o Ryszardzie Zajączkowskim. Wykładowca KUL wcześniej zdobywał doświadczenie na amerykańskich uczelniach, przetłumaczył na język polski 120 książek, jest autorem licznych prac naukowych, konsultantem i członkiem wielu stowarzyszeń zrzeszających pracowników naukowych.

Ubiegający się o fotel włodarza miasta Ryszard Zajączkowski wyjaśnił, że najważniejsza punkt programu wyborczego KWW LPiT stawia na bezpieczeństwo mieszkańców. Podkreślił, iż obowiązkiem każdej władzy, zarówno państwowej jak też lokalnej, jest przede wszystkim troska o obywateli.

– Dzisiaj żyjemy w czasach bardzo niespokojnych. Dochodzą do nas wciąż głosy, że jest zagrożenie wojenne. Dobrze, że żyjemy w czasach pokoju. Bowiem w przypadku zagrożenia wojennego mieszańcy Lublina znajdą się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. 95 procent mieszkańców naszego miasta to są ludzie, którzy nie znaleźliby miejsca w schronach ani miejscach schronienia. Byliby zdani wyłącznie na siebie – tłumaczył Zajączkowski.

Wskazywał, że władza w tym wypadku nic nie robi. Tłumaczył, iż owszem są przewidziane również miejsca schronienia na wypadek krótkotrwałych kataklizmów pogodowych, jednak wymagają one przystosowania do lepszych warunków. Zaznaczył jednocześnie, że według informacji Państwowej Straży Pożarnej w ostatnich latach ilość miejsc schronienia zmalała.

– Z jednej strony mamy zapowiedzi, że Lublin przygotowuje się do tego, aby być Europejską Stolicą Kultury, a z drugiej strony nie jesteśmy w stanie czuć się tutaj bezpiecznie. Zwłaszcza wobec zagrożeń, które mogą na nas przyjść. Oby nie przyszły – dodał Ryszard Zajączkowski.

Rzecznik Komitetu Wyborczego Wyborców Lublin Przyszłość i Tradycja Paweł Górnik zobowiązał się, że w przypadku uzyskania większości w radzie w ciągu 90 dni od rozpoczęcia kadencji przyjęte zostaną zmiany, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. Pomimo zaproszenia dziennikarzy, przedstawiciele komitetu nie chcieli odpowiadać na żadne pytania. Zachęcali do przesyłania ich mailem.

– Nie chcemy, aby nasi doradcy podzielili los np. byłego dyrektora Mirosława Hagemejera, który został zwolniony za to, że odważył się powiedzieć, jak jest naprawdę. Tamto dotyczyło budownictwo, to dotyczy poważniejszej sprawy, gdyż zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców – wskazano.

Kandydaci KWW Lublin Przyszłość i Tradycja do Rady Miasta:

OKRĘG 1:
Ryszard Zajączkowski, Andrzej Bojanek, Dorota Dutkiewicz, Konrad Domański, Jolanta Sip, Anna Samojłowicz, Andrzej Filus
OKRĘG 2:
Mieczysław Konarski, Anna Zajączkowska, Mariola Gałecka, Małgorzata Grudzień, Piotr Knap, Anita Kęsicka-Smyk, Andrzej Michniewicz
OKRĘG 3:
Grzegorz Robak, Robert Oleniacz, Beata Żywicka-Grochal, Katarzyna Spuz, Lidia Wądołowska, Paweł Maksym, Monika Partycka
OKRĘG 4:
Jacek Jabłoński, Andrzej Filipowicz, Barbara Mazurek, Henryk Koper, Alicja Sieg, Anna Wargol, Marzena Parys –Sosińska
OKRĘG 5:
Paweł Górnik, Grzegorz Bieliński, Diana Snuzik, Kamil Truskowski, Agnieszka Młynarska, Piotr Samojłowicz, Edyta Snarska
OKRĘG 6:
Jerzy Przerwa, Elżbieta Michalska, Magdalena Zawadzka, Adam Podkowa, Zbigniew Pańpuch, Elżbieta Sternik, Kamil Grudzień, Waldemar Buczek

26 komentarzy

 1. Precz z kondonami 🤣

 2. Po komentarzach widać że znowu czeka Nas wstyd. Cała Polska będzie głosowała za rozwojem, nowoczesnością, dialogiem tylko Lubelszczyzna i Podkarpacie znowy dwa najbardziej zacofane regiony zagłosują na PIS. Ludzie dymali Was w d… przez osiem lat, kradli na potęgę, wprowadzali milion nowych oplat żeby nie nazywać tego podatkami, wszedzie wstawiali swoje rodziny na stanowiska bez jakichkolwiek kompetencji, rozlozyli niezaleznosc sadow, cofneli Nas w rozwoju o kilkadziesiat lat a Wy dalej chcecie glosowac na ta katopatologie ?
  Oj głupi

 3. Jakie schrony, jakby ruscy wjechali przejście Lubelszczyzny zajęłoby im jeden dzień. Zatrzymaliby się dopiero na Wiśle żeby się przeprawić. I nie to ze na lubelszczyznie niema bitnych ludzi z kosami i traktorami ktorzy zablokuja im drogi w ramach protestu. Tylko dlatego ze na lubelszczyznie to takie wojsko ze 🙁 sami wotowcy

 4. Brawo wyborcy Tuska od kwietnia vat na żywność..!!!

 5. O jakim zagrożeniu on mówi? Przecież jego szefowie w partii jak Braun czy do niedawna Korwin uważają rosje za przyjaciela, który nigdy by nie napadł na Polskę. Niech się zdecyduje czy to jednak zagrożenie czy nie.

  • Nie wierzcie we wszystko, jak widać nie ma filmu więc redakcja napisała tak o typie zebysmy na niego nie glosowali.
   A GOŚC JEST CAŁKIEM RZECZOWY. Studiował na Yale i Harvard, przez lata pracownik KUL ale ze wzgledu na wyrazanie opinii ” antysemickich” i antycovidowych go wyrzucili. Stanął w obronie Brauna po akcji z gasnica.
   Itp itd ja bym jednak zaufał temu gościowi. Redakcja przedstawiła go jako odklejenca

 6. Nastepny artysta…. Oni to specjalnie robią żeby Żuk dalej był prezydentem

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112