Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nerwowo zachowywała się podczas kontroli, to ją zdradziło

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Ukrainy, która przedstawiła do kontroli paszport z fałszywymi odbitkami stempli polskiej kontroli granicznej.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski, stawiła się 31-letnia obywatelka Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, zauważył nerwowe zachowanie podróżnej i postanowił wnikliwie sprawdzić jego paszport.

Podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się, iż w autentycznym paszporcie kobiety znajdowało się czternaście fałszywych odbitek stempli polskiej kontroli granicznej. Podczas składanych wyjaśnień, kobieta oświadczyła, iż za wbicie do paszportu fałszywych odbitek stempli zapłaciła we Włoszech 100 EURO. Fałszywe odbitki stempli polskiej kontroli granicznej, miały na celu zalegalizowanie jej przedłużonego pobytu na terytorium UE.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, podróżną przesłuchano w charakterze podejrzanej o posługiwanie się przerobionym dokumentem. Czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 150 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

4 komentarze

  1. zauważył nerwowe zachowanie podróżnej i postanowił wnikliwie sprawdzić JEGO paszport.😂Polska język -trudna język 😂😂

  2. Jedna rzecz mnie dziwi, mamy 21 wiek, zawansowaną informatyzację, a na granicach jakby czas się zatrzymał. Raz złapani przemytnicy, którzy codzienne przekraczają granicę z automatu powinni być poddawani kontroli. System informatyczny takie przypadki jak w artykule powinien z automatu wyłapywać.

  3. ale „piniondz jest piniondz”

  4. oszustów i wyzyskiwaczy, a podobno oni WSZYSCY U NAS PRACJUJĄ

Dodaj komentarz