Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły wizyty duszpasterskie. W wielu parafiach ksiądz przyjdzie tylko do oznaczonych domów lub na zaproszenie (zdjęcia)

Po dwóch latach wracają tradycyjne wizyty duszpasterskie. Proboszczowie mają wolną rękę, co do formy kolędy. W niektórych parafiach utrzymane są wizyty od drzwi do drzwi, jednak wiele duchownych zdecydowało się odwiedzać tylko te domy, gdzie wierni wcześniej zadeklarują taką chęć.

68 komentarzy

 1. U mnie ksiądz postanowił zapukać do drzwi na których nie było napisu „Koperta+Musi+Być”. Nie było tez żadnej informacji na klatce, ani tablicy ogłoszeń że ksiądz będzie chodzi w Sobotę o 10:00. Czy to jest normalne że nachodzi się domowników bez uprzedzenia ?

 2. przyjdą tylko do tych co chodzą do stajni

 3. Uwaga trzeba chować tv jeśli się nie płaci abonamentu bo ksiądz notatki robi. Zaraz zapuka poczta z karą.

 4. Ludzie szanujmy się, tyle gadania i obrońców tolerancji a do szydery tłumy.

  • No co?W piekle nie może być bezrobocia,a jak widać po wpisach-potencjalnych pacjentów niemało.

  • paradoks tolerancji polega na tym, że nie da się tolerować nietolerancji. a kościół jest kwintesencją niesprowokowanej nietolerancji.

 5. Ksiądz proboszcz

  Moim zdaniem nie ma przymusu przyjmowania księdza czy chodzenia do kościoła tylko potem czego takiego człowieka się pcha do kościoła i chcę żeby był pochowany w poświęconej ziemi czyli na cmentarzu jak on całe życie nie tolerował księży i nie chodził do kościoła mamy teraz takie postanowienie nie mieć Boga w sercu to trwajmy w tym do końca.

  • Bo przyjmowanie księdza i chodzenie do kościoła, to zupełnie co innego niż wiara w Boga i bycie dobrym człowiekiem. Kościół to biznes, więc nie wszyscy chcą brać w tym udział. Największa tajemnica wiary: euro złoto i dolary.

 6. Jestem wierzącą i praktykującą osobą. Jeśli Boga nie ma, to nie mam nic do stracenia, ale jeśli jest to WY macie wiele do stracenia… Zastanówcie się i ograniczcie jad dla prawdziwych wrogów – oby nigdy do nas nie przyszli…

Z kraju

Sport