Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły wizyty duszpasterskie. W wielu parafiach ksiądz przyjdzie tylko do oznaczonych domów lub na zaproszenie (zdjęcia)

Po dwóch latach wracają tradycyjne wizyty duszpasterskie. Proboszczowie mają wolną rękę, co do formy kolędy. W niektórych parafiach utrzymane są wizyty od drzwi do drzwi, jednak wiele duchownych zdecydowało się odwiedzać tylko te domy, gdzie wierni wcześniej zadeklarują taką chęć.

68 komentarzy

 1. Na furtce mojej posesji wisi tabliczka: UWAGA ZŁY PIES
  Proszę traktować to poważnie, proszę szamanów.

  • Pies miał buty a ty psa. Nie prościej napisać STREFA WOLNA OD K.K.?

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    U mnie (Alaska US) wiszą tabliczki: TEREN PRYWATNY, a niżej mniejszymi literami: Z uwagi na oszczędność amunicji nie oddajemy strzałów ostrzegawczych (w j. angielskim).
    Mieszkam tu od blisko 4 lat i nie było takich, którzy chcieliby ryzykować.

 2. Tzw.Kolęda jest czymś wątpliwym moralnie. Inspekcja w prywatnych lokalach, domach. Rekonesans, co u owieczek jest w domu i ile tych owieczek jest; pobranie pieniędzy pod sekciarską presją-sugestią, żeby oddawać nawet wdowi grosz. Czy rozliczenie z urzędem skarbowym jest? Nie. A najlepsze jest zacofane roznoszenie wirusów w sezonie grypowym. Była nadzieja, że przez pandemię coś się zmieni w tym negatywnym zwyczaju koscielnym, że zniknie ostatecznie, ale niestety, parcie na nieopodatkowaną kasę zwyciężyło. I niejeden nieszczęsny parafianin nie potrafi odmówić wizyty, a powinien.

 3. Nie daję na leni!!! Biednym i zwierzętom pomagam ale leniom i wynaturzeńcom seksualnym NIE!!!!

  • Dziadek ze "slamsowa" (nie mylić z dziadem)

   Popieram, ja też wolę kupić jedzenie dla bezdomnych kotów i dać, niż tym chciwym szamanom.
   Przynajmniej (podobnież dobry) Bóg odfajkuje mi dobry uczynek.

 4. Ile dajecie księdzu?

 5. Chcecie to przyjmujcie ,macie wybór, idziecie do lekarza to po co idziecie z kopertą ??? Może to pedofil w Białej firance ,tylko jak wam się dzieje krzywda to wołacie o Boże, albo wołać lekarza.

 6. Gdzie pracujesz
  Ile zarabiasz
  Czemu tak mało
  Życie w ubóstwie ?

 7. Księdza zapraszam co roku mamy małe dzieci od 4 lat ksiądz nie wziął koperty zawsze mówi żeby przeznaczyć pieniądze na dzieci.

 8. Nie wpuszczam księdza póki pis jest u władzy.

 9. 5-10 lat i przestaną chodzić

 10. Ile dajecie klechom? Ja 5 sekund i spuszczam psy 🙂

Z kraju

Sport