Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyła kampania „Nie skreślaj życia tak prędko” (wideo)

15 października została zainaugurowana ogólnopolska kampania „Nie skreślaj życia tak prędko”. Jest to kampania Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poświęcona problemowi nadmiernej prędkości w ruchu drogowym.

Problem nadmiernej prędkości w ruchu drogowym to temat najnowszej kampanii Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Nie skreślaj życia tak prędko”. Kampania została zainaugurowana 15 października 2018 r. przez wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza i Sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrada Romika.

Podczas konferencji przedstawiono informacje o podejmowanych przez Ministerstwo Infrastruktury działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym o programach modernizacji infrastruktury drogowej. Sekretarz KRBRD Konrad Romik opowiedział o szczegółach rozpoczynającej się kampanii oraz o wpływie nadmiernej prędkości na ilość i skutki wypadków drogowych w Polsce. Podczas inauguracji kampanii wykonany został również test zderzeniowy pojazdu jadącego z prędkością 70 km/h.

Kampania „Nie skreślaj życia tak prędko” jest adresowana do ogółu społeczeństwa. Pokazuje tragiczne skutki wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Jej celem jest podniesienie świadomości kierujących pojazdami w zakresie negatywnego wpływu podwyższonej prędkości na bezpieczeństwo ruchu i zmiana ich postaw w kwestii przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Kampania będzie prowadzona w telewizji, kinach, Internecie oraz na billboardach.

– Nadmierna prędkość pojazdów wciąż jest jednym z największych problemów polskich dróg. Kampania, którą dziś rozpoczynamy, jest apelem do nas wszystkich, abyśmy zrozumieli, że warto poświecić na dojazd kilka minut dłużej, jeśli w zamian zapewniamy bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego – podkreślił minister Marek Chodkiewicz.

(fot. wideo MI, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego)

6 komentarzy

  1. Niepotrzebny ten spot, przecież wszyscy jeżdżą „szybko ale bezpiecznie”…

  2. I tak większość ma w d…. przepisy jak patrolu nie ma obok, a jak ktoś jedzie przepisowo to go jeszcze otrabią.

  3. W 2017 rok w wypadkach zginęło 2800 osób na nowotwory zmarło 90.000 i z czym bardziej trzeba walczyć???

  4. A wystarczy wprowadzić dostępność ponaddziesięcioletnich audi i bmw jedynie dla kierowców powyżej czterdziestki.

  5. Kilka sposobów. Do pierwszego uzyskania prawa jazdy, prócz badań lekarskich, należy dołożyć tez badania psychotechniczne, Po spowodowaniu wypadku co 5 lat badania lekarskie i psychotechniczne. Kierowcy zawodowi takie badanie muszą przejść nawet jeśli przez te 5 lat nie mieli nawet kolizji. Jeśli gnojek robiąc prawo jazdy i w wieku 18 lat kupuje od razu bmw, to na pewno nie po to aby doskonalić swoje umiejętności lesz dla popisywania się. Wysokie składki OC znieść wieloletnim, doświadczonym kierowcom a przypisać je sprawcom wypadków – zwłaszcza z brawury. Przede wszystkim zrobić tak, aby nie pozostali bezkarni ci, którzy mają pieniądze i znajomości.

  6. Prędkość sama w sobie nie zabija, tylko gwałtowne wytracenie jej

Z kraju