Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niedługo przekwitną, ale można je jeszcze podziwiać (zdjęcia)

Jeżeli macie chwilę czasu na spacer, warto udać się do Parku im. Jana Pawła II w Lublinie. Park ten ciągnie się wzdłuż rejonów os. Górki, a dalej obok osiedli Widok, Poręba i Łęgi. Teraz jest tam pięknie, za sprawą kwitnących wiśni.

Warto wybrać się na wiosenny spacer do Parku im. Jana Pawła II w Lublinie. Park ma charakter krajobrazowy, dominują w nim łagodne łuki oraz nieregularne grupy drzew i krzewów. To właśnie one w ostatnich dniach nadają temu miejscu wiosennych charakter. Konkretnie chodzi tutaj o kwitnące wiśnie, a także inne drzewa, wzdłuż ciągów pieszych i rowerowych. Kto jeszcze nie był, a lubi robić zdjęcia w kwiecistej scenerii, to ma okazję wykorzystać rosnące tam wiśnie, czy to do selfie, czy też do nagrań wideo. Jest po prostu pięknie!

Sam park został założony w suchej dolinie lessowej. Priorytetem było możliwie maksymalne zachowanie naturalnej rzeźby terenu tak, aby jego wnętrza tworzyły harmonijną całość z otaczającym krajobrazem. W kształtowaniu kompozycyjno-krajobrazowym zrezygnowano z istotnych zmian dotyczących przekształcania zboczy dolin. Jako metodę niezbędną do realizacji projektowanych elementów zagospodarowania zastosowano jedynie mikroniwelację.

21 kwietnia 2011 roku przyjęto uchwałę w sprawie nadania nazwy parku. Chciano w ten sposób uhonorować polskiego papieża z okazji jego beatyfikacji. W parku można odnaleźć nawiązania do osoby patrona. Jednym z przykładów jest krzyż papieski w kolorach białym i żółtym z kwiatów i krzewów. Kompozycja na skarpie położonej w wąwozie w rejonie kościoła, w formie krzyża papieskiego jest ciekawym akcentem tej przestrzeni.

9 komentarzy

 1. Andrzej Filipowicz, Lublin

  Przekwitną, lub zostaną… wycięte, jak tych ponad 200 zaplanowanych do wycinki przy Samsonowicza/Diamentowa!

  • Jedne wytną, drugie urosną, taka jest kolej życia
   Jedni chcą drzew, inni parkingu.

   • Tylko że drzewa służą wszystkim mieszkańcom , a parkingi grupce kierowców którzy oczekują wykrojenia dla siebie za darmo kawałka terenu miejskiego. Dlatego wszystkie parkingi które buduje miasto i je utrzymuje na miejskim terenie powinny być płatne np wynajmowane od miasta itp. Nie może być tak że jeden aby parkować musi płacić (kupić garaż czy wynając miejsce ) a inni nadal krzyczą o darmowe parkowanie i je dostają a za chwilę nadal mało i mało parkingów , rozjeżdzają nam trawniki i chodniki. Koniec z tą wiochą w mieście.

 2. W Japoni nie stawiają bramek przy wiśniach tylko mają ogród normalny xD

 3. Jest po prostu przepięknie i nie trzeba jechać do Japonii lub np. do Waszyngtonu…

 4. Ło,latarnie jakie krzywe.

 5. Ja być obca krajowca i se myśleć, że:

  Teraz jest tam pięknie, za sprawą kwitnących wiśni, ale jasnowidze od pogody wróżą chłód, deszcz i burze.
  Należy domniemać, że przestanie być tak pięknie.

 6. Oszczędzam ci klikania

  A w tle już widać płot blaszany ustawiony przez developera… Zabudują, nie martwcie się!

Dodaj komentarz