Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza kampania edukacyjna o energii jądrowej. Ministerstwo zachęca do zapoznania się z rodziną Atomickich

Z energią jądrową na co dzień – Ministerstwo Klimatu i Środowiska rusza z ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjną. „Poznaj Atomickich” będzie pokazywać, czym jest energetyka jądrowa.

Bohaterami kampanii jest rodzina Atomickich. Dzięki przykładom z życia codziennego pomoże ona zrozumieć, jakie możliwości daje energetyka jądrowa i jak budowa elektrowni jądrowych wpłynie na nasze życie. W kampanii wezmą udział również eksperci i popularyzatorzy nauki.

– Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że energetyka jądrowa to bezpieczne, bezemisyjne źródło energii, które zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne i stałe dostawy prądu w niskiej cenie. Będziemy mówić o faktach – w kampanii przedstawione zostaną różnorodne zastosowania energii i energetyki jądrowej. Chcemy, aby ten temat pojawił się w polskich domach – mówi Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Zgodnie z wynikami badania wykonanego na zlecenie MKiŚ w listopadzie 2021 r., poparcie dla budowy elektrowni jądrowej w naszym kraju wynosi 74,3% Polaków. W tym samym badaniu prawie wszyscy respondenci (94,8%) wskazali na konieczność przeprowadzenia w Polsce kampanii edukacyjnej na temat energetyki jądrowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Polaków, przewidziana jest również szeroka kampania w Internecie, prasie i radiu. Emisja spotów radiowych i telewizyjnych przewidziana jest na przełom października i listopada.

W kampanii wykorzystane zostaną multimedialne formy komunikacji. W jej ramach powstanie szereg materiałów edukacyjnych, m.in. filmy i audycje popularno-naukowe, infografiki oraz spoty telewizyjne i radiowe. Zostaną one zamieszczone na dedykowanej kampanii stronie internetowej: www.poznajatomickich.pl.

(fot. MKiŚ)

6 komentarzy

  1. Wpiszcie sobie w google; Mapa elektrowni atomowych w Europie.

  2. Rodzina atomickich może zawitać nieco wcześniej, podobno w Moskwie już przerabiają parkingi podziemne na schrony.

  3. Na co num atum?Tera w Rzeszowie lunduje Antonom.Lecioł z Afryki.Może wungiel przywoz?Wungiel!…Wungiel bedzie we wiosce!

  4. Energia atomowa, wbrew temu co myśli plebs, nie pochodzi z atomu, tylko z rudy uranu, która tak samo jak węgiel jest paliwem kopalnym i wyczerpywalnym. Różnica jest natomiast taka, że węgiel w Polsce mamy, a rudy uranu – nie. Obłąkańcze plany budowy elektrowni atomowych oznaczają więc uzależnienie od dostaw surowca z zewnątrz z krajów takich jak Kazachstan, Uzbekistan, Chiny i – tak, tak – Rosja. Tak się składa, że niemal wszyscy wydobywcy tego surowca to zamordystyczne reżimy, gdzie wydobycie rudy uranu odbywa się z pogwałceniem praw człowieka.

    Jestem ciekaw, kto i za czyje pieniądze wypłaci odszkodowania właścicielom gruntów i nieruchomości znajdujących w promieniu PRZYNAJMNIEJ kilkudziesięciu km od ewentualnej elektrowni, których działki i domy natychmiast i dramatycznie stracą na wartości. Bo nawet ci, którzy chcą energii z atomu jakoś za bardzo nie chcą elektrowni tuż za swoim płotem.

    Reasumując, „atom” zamiast węgla to lekarstwo gorsze od choroby.

  5. Kolejny pretekst do stworzenia rządowej spółki i zatrudnienia a rodziny. A z budowy nic nie wyjdzie tak jak było z nowoczesnym blokiem energetycznym, który wyburzyli jeszcze zanim zbudowali albo CPK gdzie przez tyle lat już ludzie tam pracują i nic nie zrobili oprócz planów torów które idą przez domy tak jakby się ich nie dało o 300m przesunąć.
    Już wiadomo kto będzie prezesem ? Znowu jakiś wójt, sołtys, kioskarz z pisowskich „elit” ?

Z kraju