Czwartek, 02 maja 202402/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczył prędkość, zatrzymali mu prawo jazdy i dostał wysoki mandat

Włodawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, który jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych w miejscowości Żuków w powiecie włodawskim policjanci Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h.

– 51-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 63 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 14 punktami karnymi – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Kierowco pamiętaj!

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

– Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno! – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

PRZECZYTAJ

Kierowca BMW nie zauważył pociągu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Jeden komentarz

  1. Za kierowanie samochodem bez PJ grozi (tylko teoretycznie, bo w kontroli brak) 1500PLN mandatu. Czyli z prawdopodobieństwem 99,99% nic nie grozi.
    Wydaje mi się, że ryzyko konfiskaty pojazdu w tym przypadku zmotywowała by jakąś część uzależnionych od samochodu, do tego, by na 3 miesiące znaleźli sobie inny sposób transportu, a nie kierowali samochodem bez PJ.

Dodaj komentarz