Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca BMW nie zauważył pociągu. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Po wypadku na przejeździe kolejowym występują utrudnienia na szlaku między Zamościem a Zwierzyńcem. Na miejscu cały czas pracują policjanci.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 16 w miejscowości Żurawnica w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem. Na miejscu interweniowała straż pożarna ze JRG w Szczebrzeszynie oraz jednostek OSP Zwierzyniec i Brody Małe a także zespół ratownictwa medycznego jak też policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca BMW poruszał się lokalną drogą prowadzącą do Żurawnicy od drogi wojewódzkiej nr 858 Zwierzyniec – Szczebrzeszyn. Wjeżdżając na przejazd kolejowy zignorował znak stop oraz nie rozejrzał się, przez co nie zauważył nadjeżdżającego szynobusu relacji Zamość – Bełżec. W wyniku tego doprowadził do zderzenia.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Przetransportowano ją do szpitala. Policjanci cały czas prowadzą na miejscu czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn zdarzenia.

24 komentarze

Dodaj komentarz

Z kraju