Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pracownik banku wyczuł, że może dojść do oszustwa. Powiadomił policjantów

Dzięki czujności pracownika banku nie doszło do oszustwa, a co więcej policjanci zatrzymali mężczyznę biorącego udział w próbie wyłudzenia pieniędzy. Wkrótce zatrzymany 49-latek stanie przed sądem, może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę do lubelskich policjantów zadzwonił pracownik jednego z banków w Lublinie. Mężczyzna przekazał informację, że klientka chce wypłacić 60 tysięcy złotych i podobno jest na linii z policjantem. Dyżurny podejrzewając, że to próba oszustwa od razu na miejsce wysłał wywiadowców.

Na miejscu mundurowi zastali 34-latkę, która przekazała, że dzwonił do niej funkcjonariusz ze Szczecina, informując ją o próbach włamania na jej konto bankowe. By, nie utracić oszczędności mieszkanka Lublina została poproszona o wypłacenie z konta wszystkich oszczędności, a następnie przelanie ich blikiem na konto policji.

Kobieta dodała również, że zdążyła już wcześniej wypłacić i przekazać 10 tysięcy złotych i teraz chce przelać kolejne pieniądze. Policjanci z trudem wytłumaczyli jej, że to próba oszustwa.

W wyniku działań lubelskich mundurowych udało się zablokować środki na rachunku. Policjanci podejrzewali, że podobnych przelewów mogło być więcej. Dodatkowo rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. Zabezpieczone ślady doprowadziły operacyjnych w okolice Łodzi. Tam w piątek został zatrzymany 49-latek, który brał udział w tym oszustwie. Mężczyzna usłyszał zarzuty w recydywie i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić do 12 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. no i dziwić się że na mistyfikację kowidową się nabierają, ostatnie być może pieniądze chciala już wypłacić… ciekawe czy ładna chociaż 🙂

  2. gupia i ma za dużo $$$

  3. Skąd ludzie mają tyle pieniędzy?

  4. Trudno uwierzyć, że ludzie wierzą w takie telefony.