Maciej Więckowski liderem Mistrzostw Polski MX Open. O tytule zdecyduje finał w Chełmnie
08:10 13-07-2026 | Autor: redakcja
Trzecia runda Mistrzostw Polski w Motocrossie po raz pierwszy w historii została zorganizowana na Słowacji. Rywalizacja w Mníšku nad Hnilcom przyniosła bardzo dobre wiadomości dla zawodnika KM Cross Lublin oraz całego lubelskiego środowiska motocrossowego.
Determinacja mimo problemów
Maciej Więckowski podczas zawodów musiał mierzyć się z problemami sprzętowymi oraz skutkami upadków. Pomimo przeciwności zaprezentował skuteczną i ambitną jazdę, która pozwoliła mu zdobyć cenne punkty do klasyfikacji generalnej.
Dzięki wynikowi osiągniętemu na słowackim torze zawodnik wraca do Lublina jako lider klasy MX Open. To ważny krok w walce o mistrzostwo Polski i potwierdzenie jego wysokiej dyspozycji w decydującej fazie sezonu.
Finał rozstrzygnie walkę o mistrzostwo
Przed Maciejem Więckowskim najważniejsze starcie tegorocznego cyklu. Finałowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie odbędzie się 15 sierpnia w Chełmnie.
To właśnie tam rozstrzygną się losy tytułu w klasie MX Open. Więckowski przystąpi do zawodów jako lider klasyfikacji generalnej, mając realną szansę na zakończenie sezonu z mistrzostwem Polski.

fot. Maciej Więckowski

fot. Maciej Więckowski

fot. Maciej Więckowski