690 680 960

Potrącenie pieszego na przejściu. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Warto omijać ul. Nadbystrzycką w Lublinie. W rejonie ul. Glinianej miał miejsce wypadek. Zablokowany jest jeden pas jezdni i są spore utrudnienia z przejazdem.

34 komentarze

 1. Dla tego kierowcy zabawa swoją ulubioną zabawką na drogach mam nadzieję ze się skonczyła.

  • Widzę że ktoś zazdrości. Słabo. W necie kozak. Pojezdzil byś ta droga to byś zobaczył jak piesi włażą tu na jezdnię. Ale co możesz wiedzieć jeżdżąc ikarusem

   • Od tego mają przejścia , a od 1czerwca skonczyło się kozakowanie , najwyraźniej ten z fora chciał udowodnic że nowe przepisy są złe, dla niego z pewnością. Wystarczy jeździć wolniej/przepisowo, a przy takich warunkach DUUZO wolniej, tylko tyle.

    • Owszem przepisy się zmieniły. Uważasz, ze pieszy po wyjściu ze szpitala wejdzie ponownie bez zachowania ostrożnosci na przejście, bo przepisy się zmieniły? Zapraszam Cię zatem przed maske Tir-a – na przejściu masz takie prawo – nie rozgladaj się idź śmiało :)) Kierowcy skończy się kozakowanie a co Tobie się skończy??? Kierowca najdalej po 3 latach wyjdzie na wolność- wyjdziesz z trumny gamoniu?

    • Jakie kozakowanie!!!???
     Chyba u Ciebie na wsi można to tak nazwać!
     Na tej ulicy jest stały, permanentny korek.
     Wszyscy się tylko toczą a wyemancypowane, świadome swoich praw gówniarstwo z okolicznych pabów, kebabów i polibud, z tłumu na chodniku wyskakuje prosto pod koła, jakby w ogóle nie zdawało sobie sprawy, że właśnie wchodzi na jezdnię.

     • Wchodzi na przejście dla pieszych a to miejsce rózni sie od jezdni poza pdp, bo tam owszem ma przepuścić jadące pojazdy . Na PDP to kierowcy przepuszczają pieszych ale mają potęzny problem z poprawnym wypełnieniem tego obowiązku. Mandaty pomogą od 1 stycznia

      • Przejście dla pieszych, masz rację. Różni się od reszty jezdni.
       ALE NADAL POZOSTAJE JEJ CZĘŚCIĄ!!!!
       To nie chodnik!
       Nikt i nic tego nie zmieni!
       Gdy zrobi się ślisko, będziesz współwinny krzywdzie mnóstwa ludzi: zabitych, rannych, rodzin zabitych i rannych, kierowców którzy zawsze jeździli spokojnie i ostrożnie i tylko raz czegoś nie zauważyli bo …
       i ich rodzin!!!
       Jeżeli myślisz że tylko piraci drogowi powodują wypadki, to znaczy że Twoje postrzeganie świata jest zdegenerowane przez czynniki zewnętrzne, a ty jako sędzia i ustawodawca jesteś po prostu upośledzony.
       Mógłbym Ci do rána opowiadać przykłady na to że mam rację, lecz nie widzę celu takiego działania.
       Mogę o sobie powiedzieć że jestem starym kierowcą i nie jedno już widziałem i powiem tak: najbliższych kilka zim zweryfikuje nasze spojżenia.
       Mam nadzieję i poniekąd życzę Ci, byś (nigdy ani Twój syn lub córka, wnuk lub wnuczka ani Ty, lub Twoja żona, siostra, brat) nie znalazł się na miejscu tego chopaczyny, co stojąc w korku potrąca na przejściu pieszego co ma ślepia w d.

   • Haaaaaaaa jaka nabita droga w mieście są ulice cebulaku haaaaaa a ikrarusow już dawno nie ma haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa droga nadbystrzycka to pojechałeś haaaahaaaaaaaa

   • Ja zazdroszczę niekiedy kierowcy temu braku poszanowania innych. Często jest to wygodne.
    Mustang nie jest samochodem, którego można byłoby zazdrościć. Jest bardzo dużo ciekawszych, których można zazdrościć, albo sobie kupić. Tylko po co?

  • Doigrał się ten z forda . Dziwne że dopiero teraz doprowadził do wypadku , gdyż od dawna to nad jego stylem jazdy to wisiało .

   • Tak to jest w tej katolickiej cywilizacji życia. Państwo patrzy bezczynnie na drogowego wariata i czeka aż kogoś zabije. Najwięcej ofiar wypadków Europie znikąd się nie bierze.

    • @up je****, myślisz że w krajach muzułmańskich nie ma takich wypadków? Arab drift, mówi ci to coś tęczowy homosiu? Tam jeżdżą po 200/250 km/h, często naćpani, całą szerokością drogi, do tego jeszcze driftując praktycznie na granicy śmierci absolutnie mając w d**** życie innych. Do tego pokaż mi jeszcze kto w tej katolickiej polsce jeździ z karabinem w samochodzie? Haha, kolejny homoś od zandberga i biedronia… Spróbuj wejść na przejście w Maroko i poczekaj aż ktoś ustąpi ci pierwszeństwa. Prędzej przejadą ci po stopach… Skąd się biorą tacy imbecyle?

 2. Tylni napęd przerósł…pseudo kierowcę…tatuś kupił auto i kwity jednak to za mało….

  • raczej mokra nawierzchnia

   • kierowca malucha

    mokra nawierzchnia niczego nie tłumaczy i nie przywróci nikomu życia , niema co się oszukiwać takim samochodem nie jeździ się 20km/h

    • Masz rację.
     Na Nadbystrzyckiej przy Glinianej nie jeździ się 20 km/h, tylko 3km/h (bo korek!!!).
     Jeżeli z tłumu pieszych idących chodnikiem ktoś wyskoczy pod koła, to nie ma takiej prędkości która zapewni pieszemu bezpieczne wtargnięcie na jezdnię prosto pod koła!!!
     PS
     Zobaczysz, co będzie zimą, jeżeli będzie śnieżna i wilgotna a nocą mróz, lub kilka dni dużego mrozu i odwilż z dużą ilością mokrego śniegu i marznącego deszczu.
     Jedynie śnieg i mróz powyżej -15*C jest w miarę bezpieczny.

    • A może zazdrość Was zżera?
     Może to marka auta zadecydowała o Waszym osądzie?

  • tylny

 3. Edzio z narutowicza

  Koniec pierdzenia tym badziewiem i szpanowania po Śródmieściu wkoncu się wyspie amen

 4. Pieszy po udzieleniu mu pierwszej pomocy został przetransportowany do szpitala i… tu też miał pierwszeństwo :lol;

 5. Samochód to nie zabawka, publiczne drogi to nie piaskownica, a jazda po nich to nie gra komputerowa.

  Koniec szpanowania. Teraz będzie łkanie w sądzie i błaganie o łagodny wymiar kary.

 6. W poniedziałek taką maszyną (kolor) driftował po Leclerc. Mam nadzieję, że to ten pacan się doigrał.

 7. Odblaski BEZWZGLĘDNIE powinny obowiązywać również w terenie zabudowanym.

  • Może jeszcze światełka choinkowe najlepiej migające oczywiście. Centrum miasta prawie, oświetlone ulice a kierowcy dalej niedowidzą, jeśli tak to może czas zrezygnować z prowadzenia 2 tonowego kloca, albo zacząc prowadzić duzo wolniej I tu nagle okazać się może ze wzrok jest ok. Wolniej tzn czasem nawet 20-30 przed pdp, jak tak zwalniam jak nie widzę bo samochody mnie oslepiają , w centrum i sródmieściu nie ma sensu jeżdzic szybciej niż 50, ja to wiem i obserwuję coraz wiecej kierowców jeżdzących spokojnie i to jest pozytywne.

   • Lepiej być żywym nie mając racji, niż martwym mając rację. A prawda jest taka że od chwili kiedy nasz ” błyskotliwy” rząd oznajmił wszem i wobec że pieszy ma pierwszeństwo, piesi stosują się bez chwili zastanowienia do zaleceń.

 8. Kierowca to blacha pieszy to tylko manekin a czują się jak na pikniku na działce. Mowa o pieszych.

  • Ale za uszkodzenie tego manekina kierowca otrzyma blachy na ręce i nogi a przed oczy blachę w kratkę. Odsiadka nie będzie piknikiem na działce .

   • A pieszy za swoje bezmyślne korzystanie z prawa otrzymuje prywatne drewniane mieszkanko w cichej okolicy, z dużą ilością bardzo spokojnych sąsiadów jakieś 2-3 metry pod ziemią. W najlepszym wypadku problemy z nogami w jakimś stopniu już do końca życia.
    Podstawowa zasada – na przejściu zachowuj się tak jakbyś był dla innych niemal niewidoczny

 9. To ten co go z Mefedronek na orlenie zlapali

 10. dlaczego policja blokując pas nie miała włączonych sygnałów świetlnych?

  • Mam mówić szczerze?
   Nie wiem.
   Może uznali że nie muszą, skoro miejsce oświetlone, skoro przecież widać że radiowóz, skoro chronimy środowisko i przy włączonych wszystkich urządzeniach elektrycznych konieczna jest praca silnika (bo „nie zagada”, gdy będzie trzeba wracać do domu).
   Wielokrotnie widziałem radiowozy (że tak to określę, bo wstydzę się tej terminologii) stały, prawdopodobnie obserwowały ruch, samochody czy nie wiem co, właśnie w miejscu niedozwolonym, lub w ogóle w miejscach, w których obecność samochodu jest niedopuszczalna. Też nie mieli sygnałów.
   Cóż poradzisz?
   To oni mogą Ciebie potajemnie pobić w radiowozie, skuć przed sąsiadami byś wyglądał na bandytę, albo bez żadnego powodu, i bez jednego słowa wyjaśnienia zatrzymać za kratami na dwie lub trzy pełne doby.
   Nigdy bym się nie ośmielił zadać im pytania o które Ty pytasz publicznie wszystkich użytkowników tego forum.
   Stoją, niech se stoją.
   Złamali drzewko, widocznie miało pecha.
   Matka mi mówiła:
   Nie ruszaj (g…) bo będzie (…).

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin