Poszli na grzyby, znaleźli postrzelonego koziołka. Zwierzę nie przeżyło (wideo)

Pod opiekę Stowarzyszenia Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich trafił postrzelony koziołek. Na ranne zwierzę natrafili grzybiarze. Niestety pomimo udzielonej pomocy koziołek nie przeżył.

Do ośrodka Stowarzyszenia Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich trafił postrzelony z broni koziołek. Ranne zwierzę leżało w lesie i zostało odnalezione przez grzybiarzy, którzy niezwłocznie powiadomili pracowników ośrodka. W sprawie interweniowali także policjanci z Bychawy.

– To jest moi drodzy tak zwany „postrzałek”. Jedno z wielu całkiem sympatycznie brzmiących pojęć wymyślonych na potrzeby tradycji myślistwa. Biedaka znaleźli Państwo będący na grzybach. Koziołek był lodowaty, skrajnie odwodniony i wyczerpany. Nie wstawał. Początkowo podejrzewaliśmy zatrucie, ale… po dokładniejszych oględzinach znaleźliśmy ranę wlotową po kuli w okolicy pędzla (na podbrzuszu), a wylotową (ogromną) poniżej odbytu. Rany cuchnęły, więc postrzelenie miało miejsce kilka dni wcześniej. Z całą pewnością koziołek stracił ogromną ilość krwi – czytamy na stronie ośrodka.

Niestety, pomimo pomocy, zwierzę nie przeżyło. Odeszło w cieple, bez bólu, po podanych lekach. W akcji zabezpieczenia i transportu zwierzęcia uczestniczyli bychawscy policjanci.

– Bardzo dziękujemy Państwu, którzy znaleźli koziołka. Dziękujemy Komendzie Policji w Bychawie za natychmiastową reakcję oraz asp. Jackowi Surdydze i asp. szt. Sebastianowi Pałubskiemu. Panowie pomagali nam w transporcie i cały czas eskortowali w drodze, żebyśmy jak najszybciej mogli udzielić pomocy. Byliście Panowie kochani. Bez Was nie dalibyśmy rady tak szybko zjawić się na miejscu. Bardzo dziękujemy jeszcze raz – dodają pracownicy ośrodka w Skrzynicach Drugich.

Policjanci z Bychawy prowadzą czynności w tej sprawie. Trwa ustalanie w jakich okolicznościach doszło do postrzelenia koziołka.

(fot. wideo Stowarzyszenie Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt)

43 komentarze

 1. Lubelski Koziołek

  bambizacja przyrody

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL