690 680 960

Podczas remontu drogi pracownicy natrafili na silnik pocisku rakietowego Nebelwerfer (zdjęcia)

W trakcie remontu drogi pracownicy natrafili w ziemi na silnik od pocisku rakietowego Nebelwerfer z czasów II wojny światowej. Do przyjazdu saperów, niebezpieczne znalezisko zabezpieczali policjanci.

Przedwczoraj w trakcie prac przy remoncie drogi w miejscowości Borysów w gminie Żyrzyn w powiecie puławskim pracownicy wykonujący prace ziemne wykopali niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej.

Policyjny pirotechnik, który został skierowany na miejsce stwierdził, że wykopany został silnik od pocisku rakietowego Nebelwerfer z czasów II wojny światowej. Teren, na którym znaleziono silnik został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

Do czasu przyjazdu saperów z 34 Patrolu Rozminowania w Dęblinie miejsce zabezpieczali policjanci. Niebezpieczny przedmiot został już podjęty przez saperów i zneutralizowany.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia tzw. niewybuchów: nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać miejsce, gdzie znajduje się znalezisko należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci, a o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

(fot. Policja Puławy)

8 komentarzy

 1. Trzeźwiej myślący

  Nadwrażliwym i „inaczej yslącym” każda zardzewiała rura wydaje się niebezpieczeństwem porównywalnym do bomby atomowej.

 2. Ten akurat sprzęcik nie był jakoś niebezpieczny bo gdzieś u niego zapalnik i głowica to tylko kawałek zardzewiałej nieszkodliwej rurki

  • Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

   Gdyby owa rurka iała zapalik i głowicę to apisao by tu, że odkryto niemiecki arsenał, a 2-3 kilometry dookoła (czyli w regionie) alarmem 1 stopnia zarządzono by ewakuację inwentarza żywego.

 3. ja proponuje zadzwonić do ambasady niemieckiej niech go sobie zabiorą , czemu my polacy mamy po nich sprzątać jeszcze do tego za darmo

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas