690 680 960

Płetwonurkowie, łodzie i sonary. Kolejny tydzień poszukiwań na Wieprzu

Trwa kolejny tydzień poszukiwań 36-letniej mieszkanki powiatu lubartowskiego, która wpadła do Wieprza chcąc ratować swojego synka. Nadal w działaniach udział biorą płetwonurkowie oraz wykorzystywane są sonary i łodzie poszukiwawcze.

Drugi tydzień na Wieprzu prowadzone są poszukiwania 36-letniej mieszkanki powiatu lubartowskiego, która 30 grudnia zeszłego roku nieszczęśliwie wpadła do rzeki Wieprz wraz ze swoim 10-letnim synkiem. Dziecko zostało odnalezione tego samego dnia podczas akcji ratowniczej, lecz zmarło w szpitalu.

W czwartek w poszukiwaniach biorą udział lubartowscy policjanci, płetwonurkowie z sonarem holowanym z sekcji specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego PSP z Warszawy i sekcja z Lublina z sonarem stacjonarnym, a także strażacy z PSP w Lubartowie.

Do działań zadysponowane zostały dwie łodzie poszukiwawcze i 2 sonary, którymi funkcjonariusze będą przeczesywać dno koryta rzeki Wieprz. Poszukiwania rozpoczęły się w godzinach porannych, na wysokości miejscowości Leszkowice i będą trwały do odwołania.

(fot. Policja Lubartów)

4 komentarze

 1. Była kiedyś głośna sprawa o utonięciu kobiety w warcie to znaleziono ją dopiero 8 miesięcy po jej zaginięciu chyba ok 12 km od miejsca gdzie wpadła do rzeki.

 2. Leonardo Daj Wincyj

  Niestety ,nieregularne, mulaste dno rzeki z niezliczoną liczbą korzeni i drzew,dodatkowo nurt i zerowa widoczność …
  Niby jest technologia ,sonary itp
  Ale to nie takie proste .

 3. Dać wolną rękę wędkarzom i łapanie bez karty i na drugi dzień odnajdą.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas