Pierwsze karmienie sokolego malucha. Zobacz film (wideo)
10:21 18-04-2024 | Autor: redakcja
– Zobaczcie, jak maluch Wrotki rośnie w oczach. Apetyt mu dopisuje jak widać. Z wczorajszych oględzin wynika, że jedno z czterech jaj było niezalężone – wyjaśnia Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół.
Jaja zabrane z gniazda na kominie lubelskiej elektrociepłowni trafiły do leśniczego, pana Jarosława Przydacza, który jest doświadczonym sokolnikiem.
– Po prześwietleniu jaj okazało się, że jedno z nich było niezalężone, a w pozostałych trzech pisklęta właśnie zaczynają się kluć. Jeśli wszystko się uda, po wykluciu sokoły zostaną odchowane i podłożone do gniazd dzikich sokołów wędrownych. Trzymajcie kciuki! – informowało wczoraj Nadleśnictwo Garwolin, Lasy Państwowe.
Najpierw pojawił się film z wyklucia sokolego pisklęcia, a dzisiaj rano zostało opublikowane kolejne nagranie, tym razem z pierwszym karmieniem malucha.
– Sokół wędrowny jest naszym największym lęgowym sokołem, a jego liczebność w Polsce szacuje się na około 100 – 150 par. Ptaki te niemal całkowicie wyginęły na świecie, w tym również w Polsce, w latach 60 ubiegłego wieku. Na szczęście dzięki hodowlom prowadzonym przez sokolników i intensywnemu programowi restytucji sokoły wróciły na polskie niebo – wyjaśnia Nadleśnictwo Garwolin, Lasy Państwowe.
PRZECZYTAJ
Jest już na świecie pisklak Wrotki! Zobacz nagranie, jak doszło do wyklucia (wideo)
Dramat w gnieździe lubelskich sokołów. Nie ma samicy, nie ma też jaj (wideo)
gołębiarze w żałobie…
które jako pierwsze pojawiło na świecie ?
Wystarczy poszukać w internecie aby uzyskać adresy gołębników. Czy policja mogła by wezwać wszystkich okolicznych hodowców ofiar sokoła i przesłuchać na okoliczność ?
Ale macie sensacyjne tematy na newsy. Serial z ptaszkami – cztery artykuły w ciągu dwóch dni.
lepsze o wypadkach, kradzieżach ?
Chyba ważniejsze, nie sądzisz?
Trzeba ogłosić żałobę Wojewódzką w Lublinie bo drapieżnik zdechł.
Bardziej szkoda pięknego drapieżnika niż tych waszych srakulców !
Wrotka wróciła do gniazda. Obecnie w nim przebywa. Kto zna stronę peregrinus, to może sobie zobaczyć.
Zgadza się!
Może zatem zwrócić lęg?
Uprowadzili matce pisklaki z gniazda, brawo!