690 680 960

Pielęgniarka miała wyłudzić mieszkanie od mężczyzny, którym się opiekowała. Została uniewinniona

Zapadł wyrok w sprawie pielęgniarki Anny Ś., która została oskarżona o wyłudzenie od swojego podopiecznego mieszkania. Sąd uznał, że do przestępstwa nie doszło i uniewinnił kobietę.

Sprawa ma swój początek kilka lat temu. Krzysztof W. walczył z ciężką chorobą nowotworową oraz ze schizofrenią. Od śmierci swojej matki, mieszkał sam na LSM-ie. Ponieważ nie był samodzielny, znajdował się pod opieką pielęgniarek środowiskowych. W 2014 roku jego opiekunką została 51-letnia Anna Ś. pielęgniarka ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Opiekę nad mężczyzną wykonywała w ramach zlecenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Po pewnym czasie, przyjaciel Krzysztofa W. znalazł list, w którym znajdowało się urzędowe pismo w sprawie przepisania mieszkania przez chorego mężczyznę na rzecz swojej opiekunki.

O zdarzeniu została powiadomiona policja a następnie sprawa trafiła do prokuratury. Wykazywano, że Krzysztof W. nie był w stanie dokonać żadnej czynności prawnej. Anna Ś. miała wykorzystać fakt, iż ze względu na chorobę i stan psychiczny swojego podopiecznego, był on bardzo ufny i godził się na wszystko. W ten sposób miała doprowadzić go do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Z kolei opiekunka zapewniała, że jej podopieczny poprosił ją o całodobową opiekę w zamian za co, miał jej podarować mieszkanie. Zapewniał, że nie posiada żadnej rodziny i mieszkanie przepadnie. Kobieta zgodziła się na to. Warunki umowy miało zostać potwierdzone notarialnie.

Prokuratura oskarżyła kobietę o oszustwo mające polegać na wprowadzeniu w błąd osoby pokrzywdzonej, podczas zawierania czynności u notariusza. Sprawa początkowo została skierowana do mediacji, jednak w międzyczasie mężczyzna zmarł. Dlatego też Anna Ś. stanęła przed sądem. Kobieta przez cały proces nie przyznawała się do winy. W tym tygodniu zapadł wyrok w tej sprawie. Kobieta została uniewinniona. Jak zapewnia adwokat Łukasz Lecyk, który reprezentował Annę Ś., wyrok potwierdza, że nie doszło do popełnienia przestępstwa. Jak dodał, jest zadowolony, że Sąd zgodził się z argumentami obrony. Orzeczenie nie jest prawomocne. Prokuratura może złożyć apelację.

(fot. zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-25 11:48:42

23 komentarze

  1. zal wam tylek sciska ze ktos dostal +za darmo+ mieszkanie..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli