Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pielęgniarka miała wyłudzić mieszkanie od mężczyzny, którym się opiekowała. Została uniewinniona

Zapadł wyrok w sprawie pielęgniarki Anny Ś., która została oskarżona o wyłudzenie od swojego podopiecznego mieszkania. Sąd uznał, że do przestępstwa nie doszło i uniewinnił kobietę.

23 komentarze

 1. „Przyjaciel” pewnie ostrzył sobie zęby na mieszkanie, ciekawy też zwyczaj grzebania w cudzych listach i pismach.

  • tego nie wiesz czy ostrzył i jak znalazł list, ale wiemy, że osoba będąca niepoczytalną oddała mieszkanie osobie, która wiedziała, że tamta jest niepoczytalna

 2. czy ta pani zwolniła się z pracy i zamieszkała z tym panem ? bo jak nie to nie mogła opiekować się nim przez całą dobę a to był warunek przejęcia mieszkania

  • jak miała całodobowo, to nie mogła przecież wychodzić z domu, a jak wychodziła to znaczy, że nie spełniła warunku, pomijając fakt zrzeczenia sie mieszkania przez osobę niepoczytalną

 3. Zachowanie skrajnie nieetyczne, ale takie hienoidalne numery są dosyć częste. Oskarżyciel powinien odwołać się od wyroku. Dziwię się, że pracodowca nie wywalił pielęgniarki z pracy (przynajmniej nie wynika to z artykułu).

  • Gdy osoba potrzebuje pomocy a w tym przypadku całodobowej to niewiele osób jest do takiej pomocy. Ale są natomiast hieny, które krytykują osoby podejmujące się takiej pomocy przeznaczając cały swój czas, rezygnując z wszelkich rozrywek. Jeżeli opiekujący się otrzymują dobrowolna wdzięczność od podopiecznych to jest to całkowicie normalne i zawistnym hienom nic do tego. Są pielęgniarki pełne poświęcenia dla chorych ale tylko ciemnota tego nie wie.

   • ta jasne, bajki dla dzieci. pełne poświęcenie? pokaż takie. w zamian za mieszkanie, też mi kufa poświęcenie! to prosta hiena która wyczuła, że staruszek odejdzie i ta hiena skorzystała na jego śmierci. proste. jeśli jest taka niewinna niech odda mieszkanie na bezdomnych ale sprzedać i kase na jakiś dom dziecka. ale niech zgadnę nic takiego nie bedzie miało miejsca bo wiadomo w jakim celu to wszystko…dla pełnego poświęcania i pełnego portfela :)))

    • co w tym dziwnego że ktoś się wykonuje bardzo trudną pracę w zamian za korzyści majątkowe..? „poświęcenie” to może słowo zbyt daleko idące ale pielęgniarka to zawód z poświęceniem!!! Zarzucacie jej że wiedziała o „niepoczytalności” podopiecznego a NOTARIUSZ O TYM JUŻ NIE MUSIAŁ WIEDZIEć…? Hieny to „rodzina” i „przyjaciele” która zostawia chorego człowieka i czeka w oddali aż umrze żeby podzielić się majątkiem po jego śmierci..!!! Kto z was chciałby kąpać, zmieniać pieluchomajtki itp za pensję pielęgniarki… a nawet za mieszkanie…? Śmiało, rynek „hienoidalny” otwarty…!!!

   • hieny się nie pozywia

    Zgadzam się ze Stryjkiem…jak jest ok to przyjaciel full…gdy majątek do podziału to wszyscy kochają…a jak jest źle to pustka dookoła. Mieszkanie się należy pielegniarce

    • Również zgadzam się ze Stryjkiem. Mieszkanie należy się pielęgniarkę. ..w końcu poświęciła swój czas

     • pieniądze za to brała, to tak jakbyś pracowała w sklepie i rościła sobie prawa do zostania właścicielem danej firmy tylko dlatego, że stałaś w niej na kasie

     • do konkretnego: pracowała za marną pensję pielęgniarki od 7 do 15, po godzinach pracy czyli CAŁODOBOWO za mieszkanie!!! Miała fuksa bo chory hojnie ja opłacił… co w tym złego? Tak trudno to zrozumieć…?

   • Twoje argumenty nie trzymają się kupy. Delikwentka miała za swój serwis płacone, ale wykorzystała stosunek zależności względem schorowanego człowieka, by przejąć jego nieruchomość. Dziwię się też notariuszowi, że przyklepał tę darowiznę, mając przed sobą zniedołężniałego schizofrenika. Kobita nigdy więcej nie powinna być dopuszczana do pracy z niedołężnymi ludźmi. A apelacja powinna zostać wniesiona, bo nie wierzę, że nieszczęśnik nie miał spadkobierców ustawowych.

 4. Byś się zdziwiła, gdybyś się dowiedziała, jak obcy Tobie ludzie są np. w trzecim kręgu Twoich spadkobierców ustawowych. Przy braku bliższych krewnych spadek im się należy jak psu buda. Nawet jeśli na stare lata nie zaparzą Tobie herbatki.

 5. Wartość mieszkania np. 250 tys. , podzielić tą kwotę na miesiące to taniej by wyszło wynająć prostytutkę .Pielęgniarka za darmo tam nie chodziła a za kilka miesięcy odpłatnej opieki przytuliła 250 tys .

 6. Wlazła mu do łóżka i tyle

 7. Cwana była i wykorzystała okazję

 8. Nie osrajcie się w tych komentarzach z uczciwości hahahah -każde z was by tak zrobiło jakby dobry kąsek wam się trafił a tu proszę katolicy sami -uczciwi że paść można ze śmiechu-baba się opiekowała to jej się należało-i tyle

 9. poszkodowany przez Sad ?

  gdzie ja zyje w miescie inspiracji lublin ,gdzie Sad wydal „sprawiedliwy”wyrok ,gdzie to zapisac, sedziego do nagrody przez Ziobro wrecz cos niespotykanego !!!!

 10. pol roku po smierci tego pana kazdy jego pociotek mogl sie starac o spadek a nie bylo nikogo wiec lepiej ze wziela to osoba opiekujaca sie tym panem az do smierci zalatwila pogrzeb a co by bylo gdyby to przejela mafia HGW z Warszawy lepiej ze zostalo w lokalnych rekach

  • Skąd wiesz, że nikt się nie starał o spadek po zmarłym, chorym mężczyźnie? Na ten temat nic nie jest napisane w artykule. Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Zwycięża nadinterpretacja. Sam na miejscu spadkobierców czekałbym na wyrok w tej sprawie, licząc na skazanie pielęgniarki, a dopiero potem, mając za sobą wyrok w tej sprawie, złożyłbym wniosek o sprawę spadkową. Logiczne, prawda? Ale nie dla wszystkich, bo nie każdy potrafi czytać, a myślenie to już totalna abstrakcja.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo