Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Okuninka: Szalona przejażdżka pijanego kierowcy audi zakończona uszkodzeniem pięciu aut

Włodawscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który w czasie przejażdżki po Okunince uszkodził pięć aut. 26-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Okunince. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy audi, który uszkodził pięć zaparkowanych pojazdów, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że rzeczywiście kierujący takim pojazdem jadąc obwodnicą Okuninki uderzył w 5 zaparkowanych przy jezdni samochodów, po czym sam zostawił swoje auto przed jednym z lokali i oddalił się z miejsca – informuje st. post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Mundurowi po niedługim czasie zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do włodawskiej komendy.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, złamał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który go obowiązywał właśnie za jazdę na podwójnym gazie – dodaje st. post. Elwira Tadyniewicz.

26-latek przyznał się do popełnionych czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

2016-07-25 11:09:40
(fot. ilustracyjne lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Do utylizacji…

  • to tylko zwykły śmieć

   Moim zdaniem trzeba pokazać tą „osobistość” i pełne dane osobowe. Zaciągnąć kredyt na naprawę uszkodzonych aut oraz odszkodowania dla właścicieli za uszczerbek psychiczny. Kredyt ma spłacać państwo Polskie, a ta wielka „osobistość” ma pracować po 12 godzin dziennie 7 dni w tygodniu pod nadzorem luf karabinków i monitoringu. Zainstalować obrożę na najbliższe 20 lat i zakaz opuszczania swojego powiatu.

  • Sąd mu nic nie zrobi. Jak zawsze. Dopiero pokrycie wszystkich kosztów może zaboleć – a ubezpieczyciel nie zapłaci.

 2. Obowiązkowe alkomaty i coroczne badania psychologiczne dla wszystkich posiadaczy burakowozów marki Audi

 3. I tak ma to wszystko w du…ie !!!!.

 4. Okuninka i wszystko jasne patola się bawi później niechciane ciąże nie wiadomo z kim i uzależnienia od dopalaczy..

  Mam pomysł jak skończyć z pijakami za kółkiem…Podczas zatrzymania adres pracodawcy i powiadomienie go o zaistniałej sytuacji być może w poniedziałek zasiądzie za kółkiem jakiegoś busa 🙂
  Zakładam się że 99% tych co im zabrano prawko jeździ dalej w pracy i na co dzień.

  Jeśli się okaże że delikwent tam nie pracuje to pociągnąć do odpowiedzialności z 233 i się opamiętają jak będą mogli prace stracić..Bo pracodawca na 100% nie sprawdza prawka codziennie może widział 1 raz przy zatrudnianiu

  • Owszem, warto sprawdzić, czy delikwent nie ma pracy związanej z prowadzeniem samochodu, ale to daremny trud. W większości przypadków okazuje się, że nie ma pracy w ogóle (czytaj: pracuje „na czarno”). Miałem dwie historie z pijanymi kierowcami – jeden „przysnął” przed skrzyżowaniem i najechał na tył mojego samochodu, drugi wyprostował zakręt na osiedlowej uliczce i wbił mi się w ogrodzenie posesji – obaj bez uprawnień, obaj bez OC, bez pracy, bez prawa do zasiłku. W jednym przypadku sprawa ciągnęła się bardzo długo – szkoda była znaczna, a ściągnięcie kasy z kogoś bez (teoretycznie) środków do życia było niemożliwe. Jeden na sprawie w sądzie płakał, że utrzymuje się z renty matki, więc nie będzie miał z czego pokryć szkód (a na alkohol i samochód jakoś kasę miał). Więzienie też nie załatwia sprawy, bo ja z tego nic nie mam, więc tylko przymusowe prace społeczne i odpracowanie długu, ale tego nasze sądy raczej nie orzekają, dlatego pijacy za kierownicą czują się bezkarnie…

   • Stefan przykre to co napisałeś ale prawdziwe. Co drugi złapany na jeździe po pijaku miał wcześniej zatrzymane uprawnienia i nic sobie z tego nie robi-sądy orzekają takie wyroki, że nie ma mowy o eliminacji problemu…Dla mnie powinna być sprawa prosta, wyrok, samochód na licytację lub pod prasę i zwrot za akcję ratowniczą i ewentualne inne szkody materialne czy uszczerbku na zdrowiu poszkodowanych osób.

 5. Nie wypłaci się do końca życia.

 6. Dać pracę społeczne po najniższej stawce i 3/4 zapier… na poczet szkód .Jak się snopek na zapieprza przez cały dzień za grosze to pomysli na drugi raz .

 7. Dlatego byłem tam raz i nigdy więcej!

 8. Ta cała Okuninka jest grubo przereklamowana, nic tam nie ma. Woda jak woda, przejrzysta to moze i plus.Znajac zycie jak to ludzie pewnie i do niej oddają mocz… a gdzieś nie dawno wyłowili parę zwłok. Słyszałem nie stworzone opowieści, po przyjeździe bylem rozczarowany.

Z kraju