Od poniedziałku ograniczenia w funkcjonowaniu SOR w jednym z lubelskich szpitali

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie poinformował, że od poniedziałku wystąpią ograniczenia w funkcjonowaniu SOR. Placówka apeluje do pacjentów o wybieranie innych podmiotów prowadzących działalność leczniczą.

22 komentarze

 1. Niech miasto juz uruchamia zarzadzanie kryzysowe.
  A niech jeszcze szpital powie z jakiego powodu SOR ogranicza dzialanosc

  • Na mój gust to ten SOR, razem z wjazdem dla karetek to dopiero co, kilka lat temu, wyremontowany był.
   W uzasadnieniu zamknięcia oddziału czuć wyraźnie farmazon.

 2. Da się jeszcze bardziej ograniczyć pracę tego SORu ? Byłem tam 3 razy, zawsze odsyłali do innych szpitali, albo każą czekać 8 godzin bez pewności, że ktoś Cię zbada.

 3. Ja nadal nie rozumiem dlaczego zlikwidowali przychodnie całodobowe. A psk4 to zawsze była porażka

 4. zapraszamy do MSW, tam nigdy nic nie robią, niech w końcu popracują i może odwietlą wjazd i SOR bo tam zawsze wszystko pogaszone, żeby tylko nikt nie przyszedl, do roboty!!!

  • MSW bez zbadania pacjenta od razu go odsyła gdzie indziej. Zazwyczaj na internę do Abramowic. Nawet tak zwanych „normalnych”, zwykłych pacjentów z problemami somatycznymi, bez zaburzeń psychicznych. Ciekawe co biedaczki z MSW zrobią jak zamkną internę w Abramowicach? Pracą się na pewno nie skalają.

  • A ja mam odmienne zdanie co do SORu Msw. Bardzo mili ludzie, pomoc jaką otrzymaliśmy ..na wysokim poziomie. Personel bardzo kulturalny, począwszy od lekarzy po ratowników i pielegniarkę. Szacunek za cierpliwość do ludzi którzy którzy mają do Was pretensje wyssane z palca. sor nie jest miejscem na załatwianie takich spraw jak ugryzienie przez kleszcza czy wrastający paznokieć. . Odwalacie kawał dobrej roboty i nie przejmujcie się takimi komentarzami.

 5. Sor na Kraśnickiej po przeczytaniu tego od razu zgłosi awarie tomografu, brak wody albos cos innego,zeby tylko nie łyknąć pacjentów z jaczewskiego, jak zawsze, tylko patrzeć

 6. Dobra zmiana. Wolska naszych marzeń. Wybraliśta, to się teraz modlić do rydzego a nie płakać że kolejki.

 7. W szpitalu odbywa się termomodernizacja. Wymiana okien, ocieplenie oraz założenie nowej instalacji grzewczej. Wymaga to rozległych prac budowlanych włącznie z przekuwaniem stropów w celu poprowadzenia nowych pionów. Jednoczasowo wyłączona będzie duża część Kliniki Kardiologii, której pomieszczenia znajdują się bezpośrednio nad SOR-em- w tym kluczowy Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Pracownie Stymulatorowa i Elektrofizjologii oraz jedna z dwóch Pracowni Hemodynamiki. A są to odcinku kluczowe dla zabezpieczenia pacjentów w stanie zagrożenia życia. W trakcie remontu SOR dysponować będzie 5-7 łóżkami, OIOK Kl Kardiologii będzie w działał w formie awaryjnej na bazie innych pomieszczeń Kliniki celem zabezpieczenia jej pacjentów i innych chorych w SPSK 4 ( na co dzień OIOK dysponuje ok 30 miejscami, w czasie remontu będzie to max ok 10). Dodatkowo w okresie prowadzenia remontu nie będzie możliwosci wszczepienia stymulatorów serca czy wykonania pilnych zabiegów ablacji). Stąd prośba dyrekcji o czasowe korzystanie z innych lubelskich SOR. Ot i cała teoria spiskowa jaka przebija się z większości komentarzy.

  • I o to chodzilo… kto robi termomodernizacje na przelomie listopada i grudnia ? Dziwie sie ze Wojewoda dopuscil w ogole na takie zagranie, w koncu to na naim spoczywa obowiazek zabezpieczenia terenu pod tym wzgledem.
   Z 2 SORow w Lublinie bo MSW to tylko z nazwy SOR zostaje jeden. Nie mozna takich prac robic etapami ? W nocy tez beda remontowac ? Tak dobrze PSK4 wypada w cwiczeniach katastroficznych to niech postawia namioty ogrzewane i beda mieli symulacje jakiej nigdy nie bylo!

   • jak to kto robi termomodernizacje na przełomie jesieni i zimy? Nowy dyrektor d/s technicznych, znany tylko z tego ze jest znany z niczego a jedyne co robi to chodzi wokól szpitala i spogląda w niebo..

   • Realisto termo trwa już od czerwca i nikt nie zatrzyma się na zimę bo tak chcesz. Musi być zrobione i ludzie stają na rzęsach żeby było. Etapem jest SOR więc jest jego pora. Czy Ty pracujesz w soboty, niedziele i nocą jak Ci ludzie? Łatwo oceniać sprzed komputera ale zgrać wszystko w czasie to inna sprawa. To mnóstwo pracy tych, których nie widać więc troszkę szacunku proponuję.

    • Opowiedz to pacjentom, na pewno zrozumieja.
     Do tego gdzie w moim komentarzu przejawiam brak szacunku ? O jakich ludziach mowisz ? O personel medyczny czy o ekipe remontowa ? I jakie ma znaczenie gdzie i jak pracuje ?
     Jeszcze raz Ci napisze – opowiedz te bajki pacjentom, udaj sie jutro na ktorys SOR a w zasadzie ostatni na Krasnickich i wytlumacz ludziom dlaczego tak dlugo musza czekac. Zycze powodzenia.

 8. Nie pir…olcie na tym sorze życie mi uratowali jak zaslablem a dopiero tam znaleźli mi tetniaka i teraz jest cacy…

 9. żeby zmienił się SOR na Jaczewskiego nie wystarczy remont- tam konieczna oprócz remontu jest zmiana kierownictwa- z takim zespołem, z takim sprzętem, zapleczem anestezjologicznym, centralnym blokiem, oiomem, diagnostyką to wszystko powinno śmigać jak w zegarku- ale nie śmiga więc może już czas podziękować panu kierownikowi i pani oddziałowej i spróbować innymi ludźmi…

  • to raz- a dwa musi jeszcze być świadomość ludzi czym wogóle jest sor i kto tam powinien sie zgłaszać lub trafiać

  • Znam te teksty, zgadnij kto odpisuje

   Widzisz Haniu, sprobowac mozna, tylko zeby nie wyszlo jak z Toba, bo potem znowu wszyscy beda sie wloczyc po Sądach i Prokuraturach.I nie podszywaj sie pod Sor, bo juz tam nie pracujesz (na szczescie dla personelu, pacjentow i wyzej wymienionych)

 10. ja moge u siebie w domu zorganizowac tymczasowy sror 100zl od pacjenta w ramach nfz za mozliwosc wypruznienia sie szczegulne przypadki odmiany lubelskiej sraczki mentalnosciowej gownofobii itp

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia