Niebezpieczne przejścia dla pieszych zostały lepiej doświetlone. Ma to ograniczyć liczbę wypadków

Na czterech przejściach dla pieszych zlokalizowanych na lubelskich ulicach zamontowano dodatkowe oświetlenie. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Cztery przejścia dla pieszych na terenie Lublina, na których dość często dochodzi do wypadków, zostały lepiej oświetlone. Dodatkowe lampy zamontowano przy przejściach na ul. Głuskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Wygodną, na ul. Podzamcze, na ul. Elsnera w rejonie ul. Lawinowej oraz na ul. Jana Pawła II w rejonie ul. Szafirowej.

Silny strumień światła skierowany wprost na jezdnię sprawia, że przechodzący przez ulicę piesi są lepiej widoczni. Dzięki temu kierowcy mają szansę znacznie wcześniej ich dostrzec, a tym samym zwolnić. Wszystko to ma na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach Lublina.

Przejścia te wybrano nieprzypadkowo. To właśnie na nich notowanych jest najwięcej zdarzeń z udziałem osób pieszych. Część z nich zakończyła się tragicznie.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Frytka dobrze prawi.

 2. Robi się z tych pieszych takie święte krowy,na zdrowy rozum pieszy może poczekać aż auto przejedzie ale gdzie tam !!!

  • dokładnie, pieszemu wygodniej się zatrzymać i poczekać, niżeli zatrzymać auto i ruszyć. Teraz to dopiero pojawią się korki w Lublinie – a i tak są na miarę Warszawy przez tępotę niektórych kierowców i pieszych

 3. takie światła powinny być przy każdym przejściu a nie dając wiecej praw przy przejściu przez jezdnie , dając pierwszeństwo pieszemu nie będzie mniej wypadków a wręcz przeciwnie moim zdaniem bo pieszy już całkiem się nie rozejrzy przed przejściem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!