Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oczekiwał na paczkę z Holandii pełną narkotyków. Nie doczekał się, grozi mu 20 lat więzienia (zdjęcia)

Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali 19-latka z Krakowa, który oczekiwał na paczkę z Holandii. Jak się okazało w przesyłce znajdowały się narkotyki – 15 kg heroiny i amfetaminy, które ukryte były w proszkach do prania. 19-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Hrubieszowscy kryminalni ustalili, że za pośrednictwem jednej firm kurierskich nadano paczkę z terytorium Holandii. Paczka miała trafić do odbiorcy pod Krakowem, jednak została przechwycona przez policjantów z Hrubieszowa.

– Jak się okazało była w niej znaczna ilość narkotyków. Łącznie blisko 15 kilogramów. Narkotyki zapakowane były w hermetycznie zamknięte folie, schowane w proszkach do prania i przysypane różnego rodzaju słodyczami. Między innymi w paczce ujawniono heroinę, amfetaminę oraz bezbarwny płyn amfetaminy w 25 plastikowych butelkach. Kiedy hrubieszowscy kryminalni przechwycili przesyłkę ustali osobę, która pod Krakowem oczekiwała na jej odbiór. Zatrzymali do tej sprawy 19-latka, który decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

Przepisy mówią, że kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej w znacznej ilości podlega karze grzywny i karze pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

W tej sprawie toczy się śledztwo. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Oczekiwał na paczkę z Holandii pełną narkotyków. Nie doczekał się, grozi mu 20 lat więzienia (zdjęcia)

fot. Policja Hrubieszów

Oczekiwał na paczkę z Holandii pełną narkotyków. Nie doczekał się, grozi mu 20 lat więzienia (zdjęcia)

fot. Policja Hrubieszów

7 komentarzy

 1. Ojojojooj! Och jak mi przykro. Marzenia o bogactwie i życiu w dostatku prysły jak bańka mydlana. Za taką ilość to dostanie 19 lat czy 20?

 2. 15 kg heroiny i amfy ma się do gimnazjalisty z kilkoma skrętami jak kierowanie ciężarówką z 80 promilami do kierowania rowerem po 2 piwach.
  Czyli, gdyby mierzyć wagę czynów wysokościami mandatów i grzywien – wyszłoby, że to mniej więcej to samo.

 3. no po wiezieniu 40 na karku,zmarnowane zycie,za prochy….

 4. Chłop z Charlęża

  Nie opłacalny interes grzywna i wiele lat więzienia

 5. Bardzo szybki w nogach

  Grozi mu do 20 lat ale tyle na bank nie dostanie

 6. Chciał się szybko dorobić fortuny lecz plan legł w gruzach

 7. Ciekawe jaka była hurtowa wartość tych narkotyków, czy już zarobił na taki zakup, a może tylko za paczkomat robił.

Dodaj komentarz