Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

CBA wkroczyło do Bogdanki. Mowa o płatnej protekcji przy zatrudnianiu

Na zlecenie wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej do kopalni w Bogdance wkroczyli agenci CBA. Interesowały ich dokumenty oraz nośniki danych.

W piątek rano, do siedziby spółki Lubelski Węgiel Bogdanka wkroczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zadaniem agentów miało być zabezpieczenie dokumentacji oraz komputerów. Działania były prowadzone na zlecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Przedstawiciele kopalni potwierdzają wizytę CBA, jednak nie wypowiadają się na ten temat wskazując na tajemnicę postępowania. Sprawy nie komentują na razie również służby. Nieoficjalnie jednak ma ona dotyczyć m.in. płatnej protekcji.

Dziennikarze Onetu ustalili, iż ma chodzić o żonę członka zarządu województwa lubelskiego Bartłomieja Bałabana. Jej zatrudnienie miało bowiem zostać narzucone z „góry”. To jednak nie wszystko, trzeba było przygotować dla niej specjalne pomieszczenie, co z kolei wiązało się z wypowiedzeniem umowy firmie, która je zajmowała.

Działania służb dotyczyły również byłych członków zarządu LW Bogdanka, którzy na początku tego tygodnia zostali odwołani przez radę nadzorczą. Sami zainteresowani jednak nie odbierają telefonów ani nie odpisują na sms-y.

49 komentarzy

  1. Wszystko zniszczą co przynosi Polsce zysk pełowskie gnidy na rozkaz Szwabów

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112