690 680 960

Motoparalotnia runęła na ziemię i zapaliła się. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Leśna Podlaska na ziemię spadła motoparalotnia, a następnie zapaliła się. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Znanych jest już więcej szczegółów wczorajszego wypadku w miejscowości Leśna Podlaska w powiecie bialskim. Służby ratunkowe po godzinie 19:30 otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na ziemię runęła motoparalotnia, a następnie zapaliła się.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska pilotujący motoparalotnię z nieustalonych dotąd przyczyn w trakcie wzbijania się w powietrze nagle zaczął tracić wysokość. Maszyna spadła na ziemię i zapaliła się. Świadkowie, którzy widzieli całe zdarzenie powiadomili służby ratunkowe i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej zarówno 31-letniemu mieszkańcowi gm. Leśna Podlaska pilotującemu maszynę, jak też 37-letniemu pasażerowi. W chwili zdarzenia 31-latek był trzeźwy, mężczyzna posiada też uprawnienia.

Obaj poszkodowani mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. 37-latka zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łęcznej. Mężczyzna doznał poparzeń ciała.

Czynności na miejscu wypadku wykonywane były z udziałem specjalistów z Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym czy mężczyzna zgłosił swój lot.

(fot. Policja Biała Podlaska, autopomocni.pl)

3 komentarze

  1. Apoloniusz Pierdółko, mąż mojej zacnej żony, starej Pierdółkowej

    Szkoda – mogli se jeszcze pofruwać…
    Ale Bóg chciał inaczej.

  2. Trzeba mieć jaja by latać na kosiarce.

  3. Mogę od razu podpowiedzieć policjantom: nikomu nie musiał zgłaszać lotu, jeśli nie zamierzał wlatywać w przestrzeń kontrolowaną.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!