Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mniej autobusów i trolejbusów na ulicach, nowe dłuższe trasy podmiejskie. Zmiany w lubelskiej komunikacji miejskiej

Rzadziej niż dotychczas od dzisiaj kursują pojazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Taka sytuacja potrwa przez sześć tygodni, prawie do końca stycznia. Zmiany związane są z okresem świątecznym oraz styczniowymi feriami.

15 komentarzy

  1. Dobra Zmiana!

  2. szkoda, że nie napisane było wczoraj…

  3. jak mniej autobusów to bilety tańsze 😉

  4. pasażer w obie strony

    Panie Jakson Waldemarze.
    Z okazji zbliżających się świąt składam wielkie podziękowanie za skuteczną izolację miasta, w którym jest pan burmistrzem.
    To naprawdę wielki zaszczyt mieć gospodarza, który nie tylko potrafi oszczędzać ale również dba o to, aby nie było jakiegoś bezsensownego przemieszczania się ludzi między dwoma miastami.
    Pana miasto (według pańskiej filozofii) nie chce aby ułatwić dojazd rodzinie, bliskim i znajomym.
    Pańscy mieszkańcy (według pana filozofii) powinni spędzać święta w domu a nie z bliskimi w sąsiednim mieście.
    Ewentualnie niech pojadą własnym samochodem bo przecież w każdym miejscu czeka wolne miejsce do zaparkowania.

    O co chodzi?
    Ilość połączeń w dniach: 25.12.2019 / 26.12.2019 / 01.01.2020
    Linia nr 55 – Świdnik = 2 (słownie dwa kursy)
    Linia nr 17 – Głuszczyzna (gmina Głusk) = 16 (to nie pomyłka – szesnaście kursów)

  5. Czy pieniądze zostaną zwrócone ?? W momencie zawarcia usługi (czyli zakupu biletu na 150 dni na początku listopada) ZTM zapewniał o ok 1/3 większy zakres usług, teraz jak już mam bilet obcina mi o ok. 1/3 ale pieniędzy nie zamierza oddać za okres o obciętych połączeniach ??

  6. nie taxi dorsze

  7. UM deklaruje i wydaje grube miliony na to, aby ludożerka przesiadła się z aut do zbiorkomu, po czym na półtora miesiąca obcina rozkłady jazdy, praktycznie nie dając nam wyboru – więc ja serdecznie P-OLE mpk, przesiadam się z powrotem do samochodu, bo mam w czterech literach czekanie po pół godziny na przystanku czy wstawanie niemal godzinę wcześniej, aby zdążyć do pracy.

  8. Droga redakcjo 112 Lublin proszę zadać pytanie w moim imieniu tym baranom z ztm lublin czy oni pozamieniali sie na rozum z pantofelkiem („lekcje biologi dużo wyjaśnią ).Pytam się kto utrzymuje po częsci ten tabor miasta ludzie pracujący czy uczniowie i studenci .Wyjaśniam ludzie pracujący których część podatków idzie na komunikacje miejską .Nowy rozkład tak mnie załatwił że aby zdąrzyc do pracy na 6 rano muszę wstawać o 3 w nocy i jechac ostatnim nocnym i wsiąść w inny autobus który mnie zawiezie do pracy a przed wejsciem jestem o 5.30 ,czy to normalne jest w tym miescie inspiracji ,jakiej inspiracji ,to tak chora sytuacja że szok .A zaznaczam że jeszcze pracuje jak większośc ludzi w Wigilie i zastanawiam sie jak dotrzeć do tej pracy w rozsądej godzinie .Pozdrawiam.

  9. Linia 151 – dzień normalny 8 kursów na godzinę (co 7 minut), rozkład „świąteczny” 3 kursy na godzinę.
    Jakie 12%, skoro ZTM obciął prawie 2/3 kursów 151?

  10. ulubieni lublinianie przez łysego wyjechali w rodzinne strony. miasto opustoszało, nawet miejsca do parkowania są dostępne

Z kraju